Jump to content

Początkujący akwarysta...

MatiQ
 Share

Recommended Posts

Witam :)

Jestem początkowym akwarystą. Posiadam akwarium 60l. I jestem tak szczerze mówiąc w kropce.. Mam korzenie, które po kilku miesiącach nie chcą tonąć. W internecie znalazłem sposób, w którym mocuję kamienie do korzenia najlepiej od spodu wiążąc je żyłką. Teraz mam związku z tym pytanie. Mam około 10kg żwiru granulacji 3-6mm kładąc żwir bez pośrednio na szybę akwarium, a następnie przygniatając go większym kamieniem przywiązanym do korzenia, nie będzie zbyt mocnego obciążenia na żwirku i nie dojdzie do pęknięcia akwarium? tzn, dolniej szyby.

Słyszałem również o podkładaniu ciękiego styropianu do środka akwarium, następnie żwir i dopiero kamień z korzeniem, a na koniec przysypać jeszcze żwirem, żeby nie było tego zbytnio widać.

Chciałbym prosić o pomoc i o rozwiązanie mojego problemu :) z góry dziękuje i pozdrawiam Wszystkich.

Najbardziej estetyczny sposób,to połączenia korzenia z przyssawkami za pomocą żyłki wędkarskiej.

Przyklejasz przyssawki do dna i zasypujesz podłożem.Oczywiście żyłka musi być dł.5-7cm,żeby korzeń leżał na żwirku,a nie był wkopany.Takiego mocowania praktycznie nie widać i można to zostawić na stałe.

Wielkie dzięki za szybką i zrozumiałą odpowiedź. Jednak zdecyduję się chyba na te przyssawki.. Kilka sztuk leży mi w szafie więc co mi ma zaszkodzić. :)

A dlaczego korzeń ma leżeć na tym żwirku, nie może być wkopany w żwirek?