Jump to content

Oceńcie moje akwarium

Share

Recommended Posts

Niedawno założyłem akwarium (jakieś 2 tygodnie temu) ale dopiero dzisiaj poszedłem do zoologicznego po rośliny, ozdoby, grzałkę itp.

Teraz chciałbym żebyście ocenili moje akwarium, i ewentualnie powiedzieli co mam dodać, zmienić albo wyrzucić.

Teraz podam obsadę:

1x welon średni

1x brzanka różowa

1x kirysek pstry

2x długowąs żabi (clarias batrachus)

Proszę też żebyście powiedzieli jakie rybki mam dokupić, albo usunąć.

Chciałbym żeby wszystkie rybki czuły się dobrze (żeby wszystkie wymagały takiej samej temperatury).

Oto fotka akwa:

Chcesz abyśmy oceniali Twoje akwarium? Załóż temat w galerii z godnie z regulaminem. W sumie nie ma co oceniać , nie wiem co to za litraż ale wygląda na małe akwa. Więc: Welon , za małe akwarium ryba zimnolubna , brzanka, kirys ryby stadne nie trzyma się w pojedynkę. Długowąs żabi stwór dorasta do ogromnych rozmiarów 40-50 cm to dla niego nie problem , wiec nie wiem jak zamierzasz je trzymać w tym zbiorniczku.

Widać Twój nik nie jest adekwatny z tym co pokazujesz. Nie łatwiej było by poczytać cosik o zakładaniu akwarium ? Ta szklanka nie nadaje się dla żadnej z tych ryb co masz . Dlatego jak najszybciej oddaj je do sklepu i poczytaj o tym co możesz trzymać w takim litrażu. Chcesz żeby ktoś wyłożył Tobie co możesz tam trzymać a samemu nie idzie poczytać , poszukać , hm?

Poza tym nie ten dział i przenoszę.

No dobra...skoro za małe to je oddam wujkowi (ma akwarium o ile dobrze pamiętam 112 l)

Ale w tym czasie w którym nie będe miał rybek, skombinuje może baniak 54 l.

Jakie ryby mógłbym mieć w takim akwarium???

Popatrz na inne działy forum :szukaj:http://forum.superakwarium.pl/obsady-zbiornikow-f39.html. Tam masz masę tematów odnośnie proponowanych obsad zbiorników. I naprawdę lepiej porządnie poczytaj zanim postanowisz postawić coś na serio.

Niedawno założyłem akwarium (jakieś 2 tygodnie temu) ale dopiero dzisiaj poszedłem do zoologicznego po rośliny, ozdoby, grzałkę itp.

Dopiero po 2 tyg. kupiłeś osprzęt? :shock: Niech zgadnę - ryby wpuściłeś od razu nie mając jeszcze nic w tym akwa? :D

Najpierw powinieneś coś wiedzieć o rybach, które zamierzasz hodować.

To ja wypowiem się o wizualu-ukrycie za dwoma kawałkami lawy doniczki z roślinką nie zamaskuje faktu,że to dalej doniczka,plastikowa jak sądzę w której tą roślinkę kupiłeś!! Natychmiast ją wyciągnij,bo korzenie pogniją w tej wacie,którą są owinięte.Termometr jest według Ciebie ozdobą czy niezbędną koniecznością? Jeśli nie,spróbuj chociaż go ukryć,dajmy na to na bocznej ściance.Nie widzę oświetlenia wiec zgaduję,że go nie ma-jeśli masz plan doświetlania lampką biurową to daj sobie spokój-jak kiedyś byłem dzieciakiem też próbowałem i poproś rodziców o kaskę na pokrywę.Ogólnie chwilowo jest katastrofa w stylu 1/10 jeśli chodzi o punktację więc zacznij od nowa,wpierw obejrzawszy akwaria kolegów/koleżanek.

Mój drogi kolego czy możesz napisać ile masz lat? Pytam się na serio więc sobie kawałów nie róbcie.

Na pierwszym zdjęciu zbiornika mamy ujęcie autora w szybie- pacholęcie jest to najwięcej 12-letnie więc trzeba być wyrozumiałym 8-)

Mój drogi kolego czy możesz napisać ile masz lat? Pytam się na serio więc sobie kawałów nie róbcie.

Na pierwszym zdjęciu zbiornika mamy ujęcie autora w szybie- pacholęcie jest to najwięcej 12-letnie więc trzeba być wyrozumiałym 8-)

Ale z Ciebie sokole oko :P

Ale z Ciebie sokole oko :P

Skrupulatnie pilnuję,żeby mnie na żadnym moim nie było ;)

Jak dla mnie max 10 lat. Nie potępiam ludzi młodszych, bo czasami zdążają się tacy doświadczeni. Ile to akwarium ma litrów? Napisałeś, że chcesz rybkom dobrze - to czemu im tych warunków nie stwarzasz?? Wiesz co to są parametry wody? Zdaj sobie sprawę, że akwarystyka to nie zabawa to nie jest tak, że wrzucę rybkę do kubka i będzie żyła 10 lat, będzie pływała, jadła, itp. Te ryby nie ma ją nic w twoim akwarium kompletne 0. Wyjmij roślinę z koszyczka, kup pokrywę z dobrym oświetleniem lub dołóż dodatkową świetlówkę. Daj jakiś substrat pod żwir kup mało wymagające rośliny. No i zmień obsadę. Daj czarne tło filtr, grzałka, termometr, kup odmulacz też się przyda ;p. Zrób testy wody - jak będą dobre to zacznij dobierać obsadę do warunków, parametrów i litrażu. I dopiero wtedy ryby myślę, że nie ma tam więcej jak 20l więc radzę krewetki. Podłoże najlepiej ciemne, naturalne ;p. Jak na chwilę obecną daję -10/10

Nie nadużywaj znaków interpunkcyjnych, bo to świadczy o krzyku.

Dulle