Skocz do zawartości

Brązowy nalot na liściach roślin


xray
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Świece ok 12 godzin. Porywa w akwarium jest standardowa więc z oświetleniem raczej nic nie da rady zrobić. Przeglądałem na necie obrazki z okrzemkami i faktycznie rośliny wyglądają podobnie jak u mnie. Jak można to zwalczyć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbką ścieraj co się da i po zabiegu większa podmianka wody,jak w Twoim przypadku to spokojnie możesz podmienić nawet 80% wody.Po co podmiana?

Po czyszczeniu roślin i innych akcesoriów w akwarium w wodzie jest masa zarodników okrzemków należy je wyeliminować poprzez podmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te okrzemki osadzają się bo jest za mało światła? Z tego co mi wiadomo to glony raczej tego światła potrzebują więc jego niedobór powinien hamować ich wzrost. Poza tym w standardowej pokrywie moc świetlówki jest dopasowana do powierzchni grzania, a jakoś nie mam ochoty mieć problemu z przegrzewającą się pokrywą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te okrzemki osadzają się bo jest za mało światła? Z tego co mi wiadomo to glony raczej tego światła potrzebują więc jego niedobór powinien hamować ich wzrost. Poza tym w standardowej pokrywie moc świetlówki jest dopasowana do powierzchni grzania, a jakoś nie mam ochoty mieć problemu z przegrzewającą się pokrywą

 

Z tego co mi wiadomo to glony raczej tego światła potrzebują więc jego niedobór powinien hamować ich wzrost.

Skoro wiesz lepiej to po co pytasz? Akurat okrzemki rozwijają się między innymi przez to że masz słabe oświetlenie.

 

 

Poza tym w standardowej pokrywie moc świetlówki jest dopasowana do powierzchni grzania

:shock: WTF? Do ogrzewania wody w akwarium jest grzałka. Zapewne chodziło Ci o oświetlenie , więc tu się mylisz , standardowe oświetlenie w pokrywach nie nadaje się do akwarium roślinnego. (Niby są rośliny które rosną przy tym świetle ale ten wzrost nie jest najlepszy)

 

a jakoś nie mam ochoty mieć problemu z przegrzewającą się pokrywą

Nowoczesne moduły oświetleniowe się nie grzeją.

 

My tylko chcemy pomóc ale skoro wiesz lepiej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już nie wiem. Z tym że tych glonów jest najwięcej na tych roślinach które mają najwięcej światła, te które rosną na brzegu akwarium gdzie świetlówka daje mniej światła nie mają na sobie tego nalotu. Może to nie okrzemki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...