Skocz do zawartości

testy a prawidlowe wyniki


Haczyk94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupilem testy jbl paskowe i po zrobieniu testu wg pudelka jest ok albo prawie ok.

Mozecie napisac co sadzicie o wynikach i na co szczegolnie zwracac uwage?

I czy sera toxivec mozna stosowac jak mam w akwarium srodek na ospe?

Obsada to neony, pretniki, kiryski, zbrojniki, ramirezy.

 

NO3 25

NO2 0.5

GH 4,7,7,14 Nie rozumie czemu tyle liczb

KH 3

PH 7

CL2 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalazne hmm 2 tyg temu. Wszystkich ryb nie mam. Narazie tylko pretniki, zbrojniki i neony. Filtr to jbl e900, na dnie cermika a reszta gabka. Wode podmienialem wczora, dwa wiadra to z 10l i po podmianie zmniejszylo sie NO2 bo wiecej troche bylo..

Odpowiedzcie tez jak mozecie na reszte:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy o jakie parametry chodzi. Często to czytam posty o niedokładnych paskach. Ja powiem na przykładzie PH , że moje testy paskowe są ok. Mam również mierniki elektryczny i wyniki są identyczne. A jeśli chodzi o wyniki inne bo nawet jeśli nie są super dokładnie to mogą np. potwierdzić nasze przypuszczenia , że z woda jest coś nie tak i czas na interwencje.W przypadku twardości można robić mieszanki z wody destylowanej (o stałej proporcji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w pelni moze i nie ale 2 tygodnie to juz jednak cos.

Napiszcie mi co z tym preparatem sera i czy jak mam rosliny przylegajace do kosza co zasysa wode do filtra to ma wplyw na filtracje albo na rosliny.

Dzieki za pomoc.:)

A po co chcesz lać te świństwo do akwarium? Jeśli masz smok zatkany roślinami , to chyba logiczne że przepływ spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaproponował dodanie bakterii nitryfikacyjnych żeby trochę bardziej przyspieszyć rozruch cyklu azotowego- a jeszcze lepiej gdybyś dostał gdzieś od znajomego akwarysty trochę takiego "syfu" z płukania gąbki. Z tymi podmianami bym specjalnie nie przesadzał - 20% raz w tygodniu i ma być :) Akwarium musi dojrzeć nie ma zawiązanego pełnego cyklu azotowego i stąd NO2 - brak bakterii lub inne problemy z filtracją i bakterie nie mogą przerobić NO2 do NO3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi podmianami bym specjalnie nie przesadzał - 20% raz w tygodniu i ma być :) Akwarium musi dojrzeć

Zapomniałeś zauważyć że obsada jest już w zbiorniku , bez częstych podmian ryby zatrują się własnymi odchodami. (Przez to że zbiornik jest nie dojrzały)

 

To ze mogo dodawac niewielkie dawki codzienn to wiem bo czytac umiem.. ale ile to jest i czy daeka 1mm dziennie i 1mm na 4l wody przy podmianie to dobra zasada?

Bez testów nikt Ci nie powie ile masz wlewać. Pisałem Ci co podaje producent na ulotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...