Skocz do zawartości

Obsada 460 l narożne -> koniecznie z trzciniakiem


Katarzyna_88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam wielką prośbę do doświadczonych akwarystów, aby pomogli mi pogodzić gusta w rodzinie.

 

Od dawna marzyłam o większym akwarium dla moich skalarów (w tej chwili mam 5 szt.), chciałam sobie urządzić Białe Wody.

Jednak warunkiem zakupu mojego nowego akwa było posiadanie 2 trzciniaków.

 

Nowy zbiornik ma 460 l i jest narożny.

 

W związku z tym próbuję jakoś zmienić koncepcje, coś dopasować, pokombinować.... Ma wyjść akwarium wielogatunkowe, kolorowe i z raczej dużymi rybami. Bardzo proszę o pomoc, aby wybrane gatunki mogły koegzystować. W tej chwili oczywiście nie ma mowy o jednym biotopie. Trzciniaki i skalary muszą być. A co do tego?

 

Moja wstępna wizja jest taka:

 

Trzciniak x 2

Świecik kongolański x15

Zbrojnik niebieski albinos x2

Zbrojnik lamparci

Bocja wspaniała x 6

Skalary docelowo 3 pary

Drewniak

 

Czekam na wyrozumiałe komentarze, sugestie, pomysły, a nawet mimo wszystko zupełnie inne obsady. Proszę tylko nie proponować rybek typu neonki.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

wielkie dzięki za podpowiedzi :)

 

Dokładne wymiary akwarium: 96x96x63 przednia szyba profilowana 150 cm

 

Czy bocje w tym zestawie są wykluczone?

Z tego co czytałam trzciniaki większą część dnia spędzają w ukryciu, dlatego byłabym zadowolona mając w strefie przydennej rozrabiających mieszkańców w pomarańczowe pasy ;) Widziałam takie połączenie u kogoś i nie pisał o jakichś problemach, chociaż to jeszcze nic nie znaczy.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że trzciniaki większą część dnia spędzają ukryte piszą zazwyczaj osoby, trzymające te ciekawe ryby w jasno oświetlonych baniakach. Nie dziwne, że wtedy ryby siędzą w kryjówce. Jeśli oświetlenie jest stonowane, to pływają po całym zbiorniku i uwierz, że są widoczne i wyglądają swietnie wijąc się w toni wodnej ;) Bocji wspaniałych bym tam nie pchał, ale nie dlatego, że się nie dogadają z resztą obsady. Po prostu są to spore ryby, które najlepiej trzymać w grupce 6-8 sztuk, więc nie miały by odpowiednio dużo miejsca. Lepiej kosztem bocji zwiększyć ilość trzciniaków do choćby 4 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...