Skocz do zawartości

Czego brakuje w sklepach zoologicznych


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę że zwierząt morskich i kulek gliniano torfowych.

To już według mnie stwarzało by za dużo kłopotów. Po pierwsze, to jeśli sprzedawca sprowadziłby do sklepu morskie zwierzęta, to sprowadziłby od razu większą ilość. A jak myślisz, ilu ludzi w takim przeciętnym miasteczku 30 000 osób ma zamiar założyć takie akwa ? 5? I co by zrobił z resztą zwierząt sprzedawca, przecież wszystkich by nie wykupiono. Jeśli ktoś chce się tym zająć na poważnie, to powinien się wybrać do większego sklepu, w większym mieście, bo sprowadzanie morszczyzny do zwykłych sklepów jest zbędne ;) Oczywiście znajdą się dzieciaczki, czy jacyś początkujący, którzy kupią takie ryby nie wiedząc o nich nic, co akurat jest zyskiem dla sprzedawcy, no ale taką możliwość pominąłem. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego brakuje w sklepach? Rozumu lwiej części sprzedawców. Oczywiście są tacy naprawdę z powołania, akwaryści którzy znają się na rzeczy - sam znam takich, a szczególnie jedną taką [ :roll: ], ale większość jest nastawiona na jedno: nabijanie kasy na ludzkiej niewiedzy i świetnie im to wychodzi.

Ja myślę że zwierząt morskich i

Jest ich tyle, na ile jest popyt. To dużo droższe hobby niż akwarystyka słodkowodna i dużo mniej popularne.

kulek gliniano torfowych.

Które można zrobić samemu co jest dziecinnie łatwe...albo kupować w ilościach hurtowych na allegro.

 

Czego mi brakuje? Leków które bez problemu można kupić za granicą, a w Polsce niekoniecznie. Brakuje także ciekawszych gatunków ryb, większość sklepów ma raczej powtarzający się asortyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W stosunkowo niewielkich miastach takich jak moje :) brakuje w sumie wszystkiego co jest potrzebne dla akwarystki roślinnej :roll: Nie ma nawozów, testów, świetlówek, stateczników a jak pytam o oprawy bryzgoszczelne to już w ogóle nie wiedzą o co chodzi. Jeśli idzie o instalację CO2 to pozostaje tylko i wyłącznie internet. W sumie nie wiem dlaczego tak jest :roll: jak chcę sprzedać jakieś rośliny bądź sprzęt to w klientów znajduję bardzo szybko tak więc jakiś popyt tam jest. Jeśli chodzi o kompetencje to w sumie jakby nie to forum to pewnie dalej hodowałbym Skalary w 100L akwarium a na zlikwidowanie jakiegokolwiek problemu używałbym litrów różnego rodzaju preparatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego mi brakuje? Leków które bez problemu można kupić za granicą, a w Polsce niekoniecznie.

Dokładnie tego brak, ale wina nie leży u właścicieli sklepów. Leży u stóp naszego "kochanego" rządu, sejmu, ogolnie władzy rządzącej. Podpisali ustawę, w której wyłącznie weterynarz może przepisać lekarstwo dla ryb. Ktoś mi napisze ile zna weterynarzy znających się na akwarystyce?. Co jeszcze właściciele dostają lekarstwa od producentów z ramach pakietów lojalnościowych. Oczywiście nie mogą tego sprzedać, mają to tylko na użytek własny.

 

Czego brakuję to zależy kto jest jak wymagający, morszczyna hmm mało popularna w kręgach polskich akwarystów spowodowana wysokimi cenami.

Zazwyczaj sklep tworząc akwarium morskie robi to wyłącznie w ramach marketingowych by przyciągnąć większą ilość "gapiów" do sklepu, licząc że coś kupią.

Sami widzicie jaki mały odsetek jest osób, zajmujących się akwa. morska na forum. Ja zliczyłem z 5.

W sieciówkach w hipermarketach więcej jest asortymentu pies, kot, gryzoń niż samej akwarystyki np. u mnie w mieście w jednym z centrów handlowych zlikwidowano ponad 60% zbiorników bo mieli mała sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego brakuje?

Hmm.

Postawcie się na miejscu właścicieli sklepu.

Nie sposób mieć wszystkiego co oferuje internet(od wielu sprzedawców) w jednym miejscu.

W obecnych czasach większość sklepów oferuje sprowadzenie szukanego towaru na zamówienie.

Żeby zmieścić całą branżę akwarystyczną w jednym sklepie,powierzchnia sklepu musiała by być taka jak co niektóre zakłady przemysłowe.

A czy byłby na to zbyt w jednym mieście?

Nie.

Więc nie oczekujcie cudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że wszystkiego w sklepie mieć nie można, ale np jeśli chodzi o filtry to jest tragedia i to nie tylko, gdy się chce się kupić kubełek jbl, ale nawet zwykłego wewnętrznego aquaszuta dostać ciężko, a sklepy wcale nie są takie chętne do ściągania towaru. O rybach to nawet nie ma co gadać, bo wybierać można tylko z około 20 najpopularniejszych gatunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że wszystkiego w sklepie mieć nie można, ale np jeśli chodzi o filtry to jest tragedia i to nie tylko, gdy się chce się kupić kubełek jbl, ale nawet zwykłego wewnętrznego aquaszuta dostać ciężko, a sklepy wcale nie są takie chętne do ściągania towaru. O rybach to nawet nie ma co gadać, bo wybierać można tylko z około 20 najpopularniejszych gatunków.

To już myślę zależy w jakim mieście jesteś ;)

Ja np. mieszkam w mieście ok. 30 000 mieszkańców, czynne są 2 zoolki ;)

Jeden jest sklepem bardziej akwarystycznym, a drugi zwykłym zoolkiem. W jednym i drugim jest na prawdę duży wybór sprzętu, pokarmu dla ryb, akwarii, oraz innych akcesorii. Z roślinami, to przyznam jest trudno czasem coś zdobyć, ale co do ryb to przedstawię Ci jak jest u mnie. W tym pierwszym sklepie jest 13 akwarii, i w każdym jest średnio ok. 5 gatunków ryb ;) Więc trochę tego jest, dodajmy do tego jeszcze ślimaki, i krewetki, u mnie są tylko filtrujące i RC, a przynajmniej tyle zauważyłem ;) W drugim sklepie natomiast są 4 zbiorniki, ale w każdym akwa bardzo dużo ryb napchane.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...