Skocz do zawartości

moja woda


Filip91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Mam zbiornik 700l prawie. W chwili obecnej z racji paskudnej wody w kranie zamówiłem filtr osmozy. Mam pytanie odnośnie tego czy przejście przez niego PH też obniży ? W chwili obecnej w kranie mam 8,3 a w zbiorniku 7,2 ale już ok 80ml dodałem preparatu na obniżenie rzecz jasna stopniowo. Oraz pytanie bo często czytam tego typu opisy : woda idealnie przejrzysta z dodatkiem garbników jak to możliwe ? Ja dodaje garbniki ale przecież ona barwią wody. Ogólnie chcę przygotować wodę typowo pod tarło. W ogóle jeśli parametry wody są ok jaka podmianę proponujecie ? Obsada nowa z racji zmiany okoliczności to będzie 10x Pygocentrus nattereri.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jakoś tak chaotycznie napisałeś ale - woda po przejściu przez filtr RO powinna mieć parametry KH-0 , GH - 0 Ph -6. Nie ma potrzeby nic dolewać wystarczy stopniowo podmieniać wodę z większą ilością RO - spadnie KH i Ph. Jakie parametry chcesz uzyskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super. O coś takiego chodzi. No właśnie myślę o PH 6,5 i wodzie miękkiej lub nawet bardzo miękkiej.Cały czas będę kontrolował mam paski + 2 mierniki elektroniczne. No to jeśli ta osmoza tak działa to mój problem jest rozwiązany. A co z podmianą tzn jak uzyskam już takie parametry jak chcę to co ile podmieniać wodę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz obsady to możesz zrobić sobie doświadczenie w 10l wiaderku zrobić wodę z akwarium 50/50 z RO i po kilku godzinach zmierzyć. Możesz to uzyskać po jednej podmianie. Zależy jakie masz KH (twardość węglanową) bo to KH utrzymuje wartość kwasowości (ph) im woda twardsza tym Ph wyższe.

Potem pod.miany regularnie co tydzień a ile? to już zależy od poziomu No3 - przypuszczam ze przy Twojej obsadzie będziesz musiał te podmiany robić duże i zapewnić bardzo dużą filtrację biologiczną.

P.S

Dokładnie zapoznaj się z instrukcją podłączenia i płukania wstępnego filtra RO żebyś nie załatwił sobie membrany na początek.Pamiętaj o tym że w filtrze musi być cały czas woda żeby nie dopuścić do wysuszenia membrany - bo to nieodwracalne jej zniszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jakoś tak chaotycznie napisałeś ale - woda po przejściu przez filtr RO powinna mieć parametry KH-0 , GH - 0 Ph -6. Nie ma potrzeby nic dolewać wystarczy stopniowo podmieniać wodę z większą ilością RO - spadnie KH i Ph. Jakie parametry chcesz uzyskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz obsady to możesz zrobić sobie doświadczenie w 10l wiaderku zrobić wodę z akwarium 50/50 z RO i po kilku godzinach zmierzyć. Możesz to uzyskać po jednej podmianie. Zależy jakie masz KH (twardość węglanową) bo to KH utrzymuje wartość kwasowości (ph) im woda twardsza tym Ph wyższe.

Potem pod.miany regularnie co tydzień a ile? to już zależy od poziomu No3 - przypuszczam ze przy Twojej obsadzie będziesz musiał te podmiany robić duże i zapewnić bardzo dużą filtrację biologiczną.

P.S

Dokładnie zapoznaj się z instrukcją podłączenia i płukania wstępnego filtra RO żebyś nie załatwił sobie membrany na początek.Pamiętaj o tym że w filtrze musi być cały czas woda żeby nie dopuścić do wysuszenia membrany - bo to nieodwracalne jej zniszczenie.

 

Co do filtracji źle zrobiłem wybierając JBL e1501. Jednak z UniMax 700 byłby większy spokój.

Ok będę czytał zobaczymy co i jak. W chwili obecnej już kilka osób mi mówiło o tej membranie.Zobaczymy co z tego mi wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego jakie Ph ma woda z filtra RO - nikt Ci nie powie bez analiz ponieważ zależy to - od wody którą jest filtr zasilany i jakości membrany. Co do typowych parametrów to w granicach błędów, które akwaryście wystarczą to zwykle mamy:

- TwW, TwO (KH , GH ) = 0-1

pH - 4,5-7

Wartość Ph- 6 podałem ponieważ taki mam wynik z mojego filtra przy wodzie która ma parametry wyjsciowe KH-18 GH-20 i jest dość twarda. Dużo zależy jak już napisałem od jakości membrany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...