Skocz do zawartości

Pytanie o parametry i obnizenie ph i kh jak.?


DRAGO1987
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj robiłem testy pomiaru wody oto testy testy były robione jbl easytest 6 in 1

 

1. test wody z kranu ale nie kranówki tylko źródlanej nie mam kranówki w domu oto testy:

 

ph 7,6

gh 4

kh 20

cl2 0 mg/l

no2 0,5 mg/l

no3 25 mg/l

 

2. woda w akwarium:

 

ph 7,6

gh 4

kh 15

cl2 0 mg/l

no2 0 mg/l

no3 25 mg/l

 

I pytanie co mam zrobić teraz z tym mam teraz oświetlenia tak 2x18w t8 6500k i 2x24w t5 6500k akwarium 128l filtr hw 302 1000l/h i turbo filtr 1000l/h jako mechanik z napowietrzaniem światło działa 8h od 11:00 do 19:00 roślin sporo ryb trochę tez sporo jedynie zbrojników wiem ze one są do oddania bo nie mam 2 akwarium min. 112l ale jak już mówiłem dobiorą się do pary to wtedy je oddam.

Proszę tylko o porady jak obniżyć ph i kh wiem jedynie ze można np. liście dębu, liście buku, szyszki ochy no i co2 ale wiadomo już jest wiosna i liści i szyszek ochy już nie będzie dobrych na ziemi jak i na drzewie.

 

EDIT

 

Dodaje parametry wody gotowanej no przegotowanej:

 

ph 6,8

gh 4

kh 10

cl2 0 mg/l

no2 0 mg/l

no3 10 mg/l

 

I pytanie czy można ta wodę przegotowana dać do akwarium. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaopatrz się najpierw w testy kropelkowe, bo paskowe są bardzo niedokładne i pokazywały mi np. ph 6.8 a okazało się że jest 7.6.

Możliwe ale te testy są dobre normalna woda ma mniej a przegotowana zimna ma mniej ph itp. czyli jak mogę obniżać ph o kh co2 z butli czy bimbrowni nie gra w tym roli jeśli można tym liście dębu, liście buku, szyszki ochy jak i np. kora dębu, kora buku, jako gotowane i ta wodę wlewa się do akwarium ale nie wiem ile l na 128l tego się nalewa.

 

EDIT

 

A i testy kropelkowe nie graja roli nie dla mnie one są bo nie mam tyle kasy żeby je kupować.

 

EDIT

 

znalazłem takie coś:

http://forum.superakwarium.pl/topic23176.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej obniżać KH poprzez dolewki wody destylowanej. Niestety musisz ten proces kontrolować bo jak zbyt długo będziesz dolewał samej RO to KH tak spadnie, że poleci PH.

Jakie chcesz mieć w akwarium rybki, że masz takie "ciśnienie" na obniżenie twardości.

Dodatek szyszek, liści, korzeni itp obniży PH dopiero jak KH będzie niskie. Przy dużej twardości węglanowej nie widzę szansy na chociażby drobną korektę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...