Skocz do zawartości

"pokaźne rybki" do 180L


Wyrzy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym do swojego akwarium dodać jakieś większe rybki bo pływają same małe i słabo je widać miałęm żółtaczki indyjskie ale były agresywne i bardzo obgryzały rośliny chciałbym coś dorzucić podobnego do nich ale nie wiem co chyba najbardziej odpowiednie będą gurami ale nie wiem jakie a może proponujecie coś innego? Będę bardzo wdzięczny za każdą propozycje co do rybek wielkości i prezętowności żółtaczków ale bardziej spokojnych i nie jedzących roślin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musimy wyjaśnić kilka rzeczy, zanim przejdziemy do doboru obsady:

- wymiary akwarium.

- wbrew pozorom to nie ocean, także nie licz na 20-30cm duże ryby. ;)

- żółtaczki - ryby bardzo specyficzne, dość znacznie zaczepne i lubiące słoną wodę. Nie nadają się do akwarium ogólnego, najlepiej hodować je w akwarium gatunkowym, a jeśli już mieszać to z okazami mającymi równie specyficzne wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 wysokosci boki po 70 nietypowe wymiary bo to narozne...a nie licze na rybki po 30cm chodzi mi o takie wlasnie wielkosci zoltaczkow ktore byly u mnie dosc pokazne jak je oddawalem do sklepu to sprzedawca powiedzial ze rzadko sie spotyka tak wyrosniete okazy wiec chyba warunki im tam sprzyjaly chce rybki wlasnie wielkosci zoltaczkow ktore bardzo mi sie podobaja ale maja "ADHD"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup tam

-6 skalarów

-3 gurami dwuplame

-4 kosiarki

-2 pisorki

-1 labeo bicolor

-i z 3 amapulrie żółte

To też nie są małe rybki

Nieładnie tak dużo pić z rana :shock:

 

Z ładnych, dość dużych i żółtych polecam złotą molinezję żaglopłetwą, harem 1 + 2 lub 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę źle mnie zrozumieliście ponieważ posiadam akwarium ogólne i nie dodam do niego pielęgnic gdyż pozjadają mniejsze rybki i będą atakować mniejsze mam na myśli jakieś większe rybki od bojownika/molinezji gdyż pusto tam troche dopiero jak się podejdzie widać że coś pływa zastanawiam się nad gurami złotym/mozajkowym lub jakimiś tęczankami to są chyba dość spokojne rybki z tego co się doczytałem i takie akwarium nie powinno być im za małe i będą się "dogadywać" z innymi mieszkańcami jeszcze prętniki wchodzą w grę lecz też miałem i jakoś nie najlepiej się tu czuły i samiec strasznie ganiał i podgryzał samiczke

 

Michał84:Pisownia!Gdzie są kropki i przecinki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bojownik, 10 neonkow, okolo 20 molinezji oczwyiscie wiekszosc to mlode do oddania ale jeszcze troche za male, 3 gupiki, zbrojnik, glonojad syjamski, jakies takie male co tylko na lisciach siedza i czyszcza to chyba otoski to 3 sa, bocja wspaniala, 2 piskorki, 4 danio, cos mieczyko podobne czerwone tylko nie rosnace duze jedno bo reszta zdechla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...