Skocz do zawartości

Agresywny gurami


boli1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jaką masz temperaturę w akwarium?

Ja też tak kiedyś miałem z moim samcem dwuplamistego - latem gdy było gorąco i temperatura w akwa sięgnęła 28-29 st.C. Przy temperaturze 25-26 st. powinien zachowywać się normalnie co nie znaczy, że nie będzie ganiał samicy czy innych gurami - te ryby już tak mają ale są super. Dlatego nie wyobrażam sobie abym musiał oddać swoje choć wiem że moje 54L dziś to za mało dla gurami. Myślę więc o większym baniaku w najbliższej przyszłości. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam,że nie na temat,ale jednak to napiszę .

Teoria,że powinno się trzymać gurami w haremach,jest wg. mnie błędna (to samo tyczy się innych,ryb,które powinny żyć w haremach)

Miałam na samym początku harem gurami-2 samiczki i 1 samczyk.

Samczyk najpierw gonił na przemian obie samiczki,jednak potem wybrał sobie jedną z nich,a drugą zmęczył i po pewnym czasie zdechła .

Więc dla mnie to jakieś dziwne,że `powinno` trzymać się harem 1+2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperature w akwa mam 24-25*C. Można powiedzieć, że w miarę już żyją w harmonii. Samiczka się go już nie boi. Jednak on próbuje ją zaczepiać ale ona przechyla się lekko na bok i go ignoruje. Poradziłem sobie tak, mianowicie odzieliłem samca na 5 dni do innego 10l akwa i jak wrócił to samiczka już się go nie bała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...