Jump to content

Agresywny gurami


boli1234
 Share

Recommended Posts

Witam!!!

Mam 1 samca gurami dwuplamistego i postanowiłem mu dokupić towarzystwo. Kupiłem samice tego samego gatunku jednak samiec zachowuje sie jak głupi. Dosłownie robi jej z płetw sitko a biedna samiczka szuka kryjówek. Poradźcie co mam robić.

Link to comment
Share on other sites

dokupie druga samiczkę i będą 2 szukały kryjówek, bo ten samiec chyba jakis głupi. Rozumiałbym gdyby gniazdo z piany robił i się do niej przystawiał, ale nie. Po prostu traktuję samicę jak najgorszego wroga

Link to comment
Share on other sites

A jaką masz temperaturę w akwarium?

Ja też tak kiedyś miałem z moim samcem dwuplamistego - latem gdy było gorąco i temperatura w akwa sięgnęła 28-29 st.C. Przy temperaturze 25-26 st. powinien zachowywać się normalnie co nie znaczy, że nie będzie ganiał samicy czy innych gurami - te ryby już tak mają ale są super. Dlatego nie wyobrażam sobie abym musiał oddać swoje choć wiem że moje 54L dziś to za mało dla gurami. Myślę więc o większym baniaku w najbliższej przyszłości. :D

Link to comment
Share on other sites

O ile ta samiczka to na 100% samiczka a nie drugi samiec to masz 3 wyjscia:

1. Dokupić drugą samiczkę

2. Zamienić samca na innego - może trafił ci się taki agresor

3. Zamienić gurami na przykład na prętniki

Link to comment
Share on other sites

przepraszam,że nie na temat,ale jednak to napiszę .

Teoria,że powinno się trzymać gurami w haremach,jest wg. mnie błędna (to samo tyczy się innych,ryb,które powinny żyć w haremach)

Miałam na samym początku harem gurami-2 samiczki i 1 samczyk.

Samczyk najpierw gonił na przemian obie samiczki,jednak potem wybrał sobie jedną z nich,a drugą zmęczył i po pewnym czasie zdechła .

Więc dla mnie to jakieś dziwne,że `powinno` trzymać się harem 1+2.

Link to comment
Share on other sites

temperature w akwa mam 24-25*C. Można powiedzieć, że w miarę już żyją w harmonii. Samiczka się go już nie boi. Jednak on próbuje ją zaczepiać ale ona przechyla się lekko na bok i go ignoruje. Poradziłem sobie tak, mianowicie odzieliłem samca na 5 dni do innego 10l akwa i jak wrócił to samiczka już się go nie bała.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...