Skocz do zawartości

Problem z podłożem


Kubson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam taki problem. Mam żwirek kwarcowy biały bardzo drobny w akwa. Pod nim jest substrat JBL.

I problem polega na tym że biały żwirek robi się brązowy. Bardzo ściemniał i jest nie estetyczny. Co z nim zrobić?

 

I od razu następny problem. Chciał bym ten żwir wywalić z akwa i zastosować sam substrat JBL. Można tak w ogóle? I co z roślinami mam zrobić na ten czas ? Wyrwać z korzeniami i wsadzić z powrotem do nowego podłoża ?

 

Dzięki za pomoc i pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwirek się zamula i dlatego brązowieje-na krystalicznie białym widać lepiej wszelkie syfki i glony.Ogólnie kiepski pomysł i dobrze,że wywalasz.JBL Manado można śmiało sypać do akwa choć to raczej podżwirowy substrat ale jeśli nie masz kopiących rybek typu bocje/kiryski powinno być ok.Roślinki wyjmij z korzeniami,nic im nie będzie o ile nie weźmiesz sobie do serca słowa "wyrywać" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żwirek się zamula i dlatego brązowieje-na krystalicznie białym widać lepiej wszelkie syfki i glony.Ogólnie kiepski pomysł i dobrze,że wywalasz.JBL Manado można śmiało sypać do akwa choć to raczej podżwirowy substrat ale jeśli nie masz kopiących rybek typu bocje/kiryski powinno być ok.Roślinki wyjmij z korzeniami,nic im nie będzie o ile nie weźmiesz sobie do serca słowa "wyrywać" :-)

Kolega chyba coś pomieszał.

 

JBL Manado to nie substrat tylko jałowe podłoże.

Substratem jest JBL AQUABASIS na którego dopiero sypie się Manado. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...