Skocz do zawartości

jak często kupujecie rośliny ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli to do pracy magisterskiej to trzeba pomóc :D Rośliny przeważnie kupuje się przy zakładaniu nowego zbiornika , po inwazji choroby , zmiany aranżacji , itp. Jeśli zbiornik funkcjonuje prawidłowo (rośliny maja odpowiednie warunki , nawożenie , oświetlenie) To wręcz musisz sam nadwyżki sprzedawać , oddawać lub wyrzucać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Wszystko to co napisał przedmówca Lopezz.

Ja dodam od siebie że jak zaczynałem przygodę z akwarystyką nie pilnowałem parametrów wody, światła i innych czynników to rośliny padały jak siemasz bo były np. za bardzo wymagające a ja je kupowałem bo mi się podobały. To tak mogłem kupować co 1 - 3 miesięcy jakieś roślinki po 1-5 gatunków (nie mówię już ile to sadzonek :P)

 

Po kilku latach z Akwarystyką i z profesjonalnym podejściem (nie jestem niestety jeszcze idealny jak niektóre moje wzory tutaj) to wystarczy mi kupić rośliny na start po 2-3 miesiącach mała lekka zmiana aranżu albo dokupić to co się nie przyjęło.

I raczej pozostały czas to tylko przycinka i kosz albo sprzedawać/oddawać a nie kupować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiszę się pod przedmówcą - kiedyś kiedy swoją wiedzę czerpałem od sprzedawców ze sklepów zoologicznych wyglądało to podobnie - zakup roślin co 2-3tygodnie - tyle mniej więcej wytrzymywały - potem nie wytrzymał mój portfel ;) zaczęło się dociekanie dlaczego tak się dzieje - kilka lat własnych doświadczeń w akwarystyce i dziś owszem kupuję...jakieś pojedyncze rzadko spotykane rośliny i w zasadzie (z jednym wyjątkiem na razie) wszystkie udało mi się utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...