Skocz do zawartości

Nowe akwarium - pytanie o parametry


kubas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki. Teraz mam kolejne pytanie z serii głupich czy samo obniżanie PH i KH poprzez wodę RO zwiększy ilość CO2 w wodzie? (tak wynika z kalkulatora)

Dokładnie tak będzie ,jesli obniżysz kh wtedy co2 będzie lepiej rozpuszczać się.

Jeśli planujesz utrzymać ph na poziomie 6-6,5,a tak podejrzewam przy tej obsadzie co planujesz, to kh musi być niskie.

uwzględniając podawanie co2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osmoza do akwarium wcale nie jest taka droga. Ja kupiłem za jakieś 130zł. Wszystko zależy od wielkości zbiornika czy się opłaca ale jeśli powyżej 200l to warto kupić taki filtr. A przy mini akwarium faktycznie inwestycja nieopłacalna. Można się taką wodą pozbyć w szybki sposób problemów z wysokim PH oraz twardością wody. Ja wcześniej korzystałem i w sumie korzystam w zbiorniku 150l preparatu TROPICAL AQUACID pH i daje radę. Przy np 700l zbiorniku mija się to z celem. U mnie w kranie woda ma PH 8,2 a zbicie tego do o jeden kosztowało mnie ok. 100ml preparatu. Wato pamiętać o stopniowej zmianie PH. Według mnie 0,3 skoki na 24H nie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kilka tygodni temu w koncu zamontowali ten filtr RO. Robił to hydraulik.

W miedzy czasie wlałem już ok. 30l wody z RO do akwa, jednak nie spodobało mi się, że mimo to nadal mam wysoką twardość i PH.

 

Postanowiłem zmierzyć parametry tej wody i co się okazało? GH i KH ponad 15! Zarówno w wodzie czystej, jak i tej z mineralizatora.

 

Mało tego. W zestawie tym jest 10 litrowy baniak, w którym woda jest przechowywana. Ja w ciągu myśle, że pół godziny może trochę więcej wylałem pewnie ponad 20 litrów wody. Wg. tego, że membrana filtrue maks 8l/h tej wody powinno zabraknąć. A ona cały czas leciała w miarę mocnym strumieniem.

 

Czy możliwe, że coś zle jest podłączone? Filtr uszkodzony?

 

GH czystej wody jest takie samo jak wody z kranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno coś jest nie tak - albo uszkodzone albo złożone nie tak jak być powinno - Pytanie pierwsze czy w ogóle jest założona membrana?Czy były płukane filtry węglowe? albo węże pozakładane są niewłaściwie i membrana jest ominięta.Czy w filtrze cały czas jest woda nawet po zakręceniu dopływu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Membrana jest założona, jak i również węże są pod nią po podłączane, a czy dobrze to nie wiem. Nie było mnie przy podłączaniu tego, jak i teraz mnie przy tym nie ma. Filtr jest w domu moich rodziców. Nie wiem czy były płukane filtry. Hydraulik mówił, że podłaczał wszystko z instrukcją. Jak dla mnie to też trochę wygląda jakby prze membranę woda nie przepływała. To by tłumaczyło dlaczego leci pod dużym ciśnieniem mimo spuszczenia 20+ litrów.

Jednak tak jak mówię, węże do niej są po podłączane.

 

W ogóle mnie zastanawia jak ten baniak działa? Do baniaka jest jeden wąż i z tego by wynikało, że przez ten sam wąż leci najpierw woda z filtra a potem jak odkręcę to sporwrotem leci do niego i dopiero potem do kraników?

 

Woda przez mineralizator przepływa przed samym wylaniem z kranika?

 

 

 

Nie wiem przypadkiem czy nie jest tak, że ten wężyk, z którego ma byc woda destylowana nie jest podłączony do mineralizatora.

 

 

http://img05.allegroimg.pl/photos/orygi ... 2429229719

 

Do którego wkładu powinien być podłączony wężyk od wody destylowanej?

 

 

Powinno to być tak http://gyazo.com/4d3aa5a97a280f5a2ae7d64c30ebc641 ?

D- destylowana M-mineralizowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być to tak podłączone woda z kranu----> Filtr wstępny---> filtr węglowy ---> membrana----> czysta woda ---->(ewentualnie mineralizator) ---> wyjście . Na wężu brudnej wody powinien być zamontowany spowalniacz. Sprawdź czy węże nie zostały zamienione miejscami w membranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem przypadkiem czy nie jest zrobione tak, że z filtru wstępnego idzie do membrany a z membrany do filtru węglowego.

Jest możliwe aby było tak podłączone? Może to powodować takie efekty? Tak jak pisałem nie mogę teraz tego sprawdzić bo jest to 15 km ode mnie.

 

 

Wydaje mi się, że wg tego schematu http://www.woda.com.pl/__instrukcje/fro5ma-2_opt.pdf z filtrów wstępnych woda podłączona jest do membrany, a dopiero potem do filtra węglowego?

 

 

PS. Co masz na myśli mowiąc, że węże są zamienione miejscami?

 

 

Z rozmowy telefonicznej wynika, że filtr węglowy jest umieszczony "w przeciwnym" kierunku niż reszta. Tj. patrząc na ten schemat te "zgrubienia" na filtrze węglowym, mineralizatorze i tym od podczerwieni są po lewej stronie u mnie w węglowym jest po prawej.

 

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...