Skocz do zawartości

Nowe akwarium - pytanie o parametry


kubas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, akwarium ma 2 tygodnie. Póki co pływają w nim w 2 gupiki. Dzisiaj przyszły mi testy Gh/kh i PH zooleka oraz No3 sera.

 

Wyniki następujące:

ph- 7.6-7.8

Gh 18

Kh 10

No3 10

 

Co o nich sądzicie? Niepokoi mnie to ph. Co robić? Docelowa obsada to neonki, ramirezy i kiryski panda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę PH z kranu. Natomiast jest to sterowalne, można dodać wody demineralizowanej dzięki czemu spadnie PH do pożądanego poziomu. Możesz też wrzucać szyszki olchy czy inne drewno kwasy, lignity?

Ja bym bardziej jednak postawił na RO bowiem spadnie Ci GH któe jest bardziej niepokojące pod tę obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka woda RO jest po prostu bezpieczna dla człowieka. Nie namawiaj mamy bo to gruby wydatek na filtr RO domowy ;-) . Moja kranówa ma z 30 GH i 9+ PH, realnie zazdroszczę.

Demineralkę możesz dostać w sklepie akwarystycznym, jedyny koszt to koszt baniaków. Ale przy Twoim GH to albo chemia albo biologia albo RO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak się zlożyło, że sama kiedyś mi o tym mówiła, bo tam gdzie mieszka woda jest delikatnie mówiąc złej jakości. Szukam, szukam o filtrach RO do domu jednak niewiele moge znaleźć. Czy np. taki filtr nadaje się do użytku domowego? http://allegro.pl/filtr-do-wody-ro7-z-d ... 37813.html Jak to się w ogóle montuje? Jest to na prąd? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz takiego wysokiego PH i twardości. Może korzystniej, przynajmniej na początku będzie zakup wody demineralizowanej. W markecie około 3 zł za 5 litrów. Przydałoby się zbić trochę twardości. Masz za to małe NO3. Badałeś NO2? TO wygląda na "niezakończony" cykl azotowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak się zlożyło, że sama kiedyś mi o tym mówiła, bo tam gdzie mieszka woda jest delikatnie mówiąc złej jakości. Szukam, szukam o filtrach RO do domu jednak niewiele moge znaleźć. Czy np. taki filtr nadaje się do użytku domowego? http://allegro.pl/filtr-do-wody-ro7-z-d ... 37813.html Jak to się w ogóle montuje? Jest to na prąd? :oops:

Taki jak najbardziej nadaje sie do użytku domowego,natomiast najprostszy RO3,który można już kupić za niespełna 150zł nadaje się do akwarium.Nie trzeba podłączyć pod żaden prąd.Potrzebne jest przyłącze i opływ wody,czyli przy pralce,pod zlewem,w prysznicu.Natomiast picie takiej wody może prowadzić do śmierci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty mówisz. Woda RO jest to woda destylowana i tylko gdybyś przyjmował samą taką wodę to byś umarł. Ja pracuję w firmie gdzie do celów spożywczych jest RO i wszyscy piją już 9 lat i nic się nie dzieje. Poza tym jeżeli dla ludzi byłaby szkodliwa to rybki padłyby pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty mówisz

Kolego filtr z linku posiada tzw mineralizator dolomitowy który wzbogaca oczyszczoną wodę w związki mineralne (szczególnie w wapń i magnez), które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Twojego organizmu.

I wkład z granulatem bioceramicznym niezwykle korzystnie wpływa na człowieka, zwierzęta i rośliny, aktywuje komórki somatyczne, stymuluje krążenie krwi, poprawia przemianę materii. Promieniowanie "FarInfrared" wytwarzane przez Bio-Ceramic Resonator:

* aktywuje wodę w naszym organizmie;

* zwiększa ilość tlenu w organizmie;

* redukuje tłuszcz, związki chemiczne i toksyny z krwi;

* zmniejsza zawartość toksyn w organizmie;

* zmniejsza poziom kwasowości w organizmie;

* usprawnia system nerwowy.

Napisałem wyraznie do czego może prowadzić picie wody z filtra ro3 a ro7 to juz inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mineralizator to nie filtr. Sam filtr oddziela wodę od minerałów. Mineralizator do akwarium się nie nadaje. Trzeba samemu uzupełniać mikro i makro i należy brać pod uwagę pomiary wody bo do niej wsypujemy pokarm i część z niego jest zużywana zarówno przez zwierzęta i rośliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mineralizator to nie filtr. Sam filtr oddziela wodę od minerałów. Mineralizator do akwarium się nie nadaje. Trzeba samemu uzupełniać mikro i makro i należy brać pod uwagę pomiary wody bo do niej wsypujemy pokarm i część z niego jest zużywana zarówno przez zwierzęta i rośliny.

A o czym ja piszę wiem do czego służy mineralizator.Gdybyś pił wodę z filtra ro3 gdzie wszystko jest równe 0 no może poza ph to byś długo nie pociągną
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież o tym napisałem wcześniej. Woda tylko po osmozie. Piję już 9 rok z kolei i mam się dobrze...

Reasumując według ciebie picie wody pozbawionych wszelkich soli mineralnych jest bardzo zdrowe dla organizmu czlowieka?

Kolega pije ją tylko w pracy,a poza tym normalnie się odżywia i w domu pewnie pije zwykła wodę.

Gdyby do wszystkich celów spożywczych używał RO,wtedy mogły by być problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega pije ją tylko w pracy,a poza tym normalnie się odżywia i w domu pewnie pije zwykła wodę.

Gdyby do wszystkich celów spożywczych używał RO,wtedy mogły by być problemy.

Dokładnie,bo pytanie dotyczyło czy filtr podany w linku na daje się do użytku domowego.

Odpowiedz brzmi że tak

Natomiast filtr ro3 bez mineralizatora nadaje się do akwarium a nie do tego by wodę poddawać demineralizacji a potem ją pić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W skład systemu molekularnego wchodzą dwa zbiorniki na wodę:

 

 

W pierwszym gromadzona jest woda przefiltrowana, którą z powodzeniem można używać do gotowania posiłków, parzenia kawy czy herbaty.

 

 

W drugim zbiorniku gromadzona jest przefiltrowana woda alkaliczna, wzbogacona w minerały. Woda alkaliczna skuteczniej usuwa z organizmu nagromadzone złogi, kwasy i toksyny. Hamuje jednocześnie fermentację w systemie trawiennym. Zdrowa, alkaliczna woda nadaje się bezpośrednio do spożycia."

 

Rozumiem, że wodę z pierwszego zbiornika będę mógl z powodzeniem używać w akwarium natomiast z drugiego do celów spożywczych?

 

Orientujecie sie czy filtr z podanego linku jest raczej w miare porządny, chodzi mi o firmę, wydajność itp czy to "chiński szmelc" i lepiej poszukać innego?

 

Testu na NO2 nie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupiłem dość dobry filtr RO i wydaje mi się ze w dobrych pieniądzach - firma jest fachowa i nie sprzedaje szmelcu http://www.waterpure.pl/index.php?p456, ... zna-100gpd. Sprzęt dobrej jakości - dość wydajny 35l/4h wszystko na oryginałach z USA. Mogę śmiało polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie możesz albo kupić najtańszy filterek za 150-160 złociszy, podłączany do rury jak pralka. Albo kupować/pobierać wodę w sklepie zoo. Przepraszam za rozpoczęcie offtopowej wojny z tym filtrem, nie spodziewałem się przerodzenia tematu w dyskusję o przydatność RO dla ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej postanowione już jest, że kupie filtr do użytku domowego wraz z mineralizatorem. Myślę o takim http://allegro.pl/show_item.php?item=2209705684 z tego co rozumiem to ma on 2 kurki. Z jednego leci "czysta woda", która się nadaje np. do akwarium a z drugiego umineralizowana, do picia tak?

 

Posiadam akwarium 70l. Ile tygodniowo wody RO będę musiał dolewać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej postanowione już jest, że kupie filtr do użytku domowego wraz z mineralizatorem. Myślę o takim http://allegro.pl/show_item.php?item=2209705684 z tego co rozumiem to ma on 2 kurki. Z jednego leci "czysta woda", która się nadaje np. do akwarium a z drugiego umineralizowana, do picia tak?

Jeden kurek dostarcza wodę czystą , do picia i gotowania a dodatkowo do np. do żelazka

drugi kurek czystą ale wzbogaconą w minerały szczególnie wapń i magnez ,zalecana do picia

bez gotowania , ta woda przepływa też przez wkład energetyzujący tzw. BIOREZONATOR

Posiadam akwarium 70l. Ile tygodniowo wody RO będę musiał dolewać?

 

 

 

 

Przepraszam za 2 posty, proszę o usunięcie poprzedniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co chcesz hodować?

Jak pierwszą dolewkę w ilości 20% (ok 15 l) zrobisz samą RO to już powinieneś uzyskać znaczne obniżenie zarówno PH jak i KH. Do kolejnych podmian wystarczy jak będziesz mieszał pół na pół kranówkę z RO.

Koniecznie musisz sprawdzać KH i PH by KH nie sadło do zera bo PH może zjechać do 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam. Wyleciało mi, a czytałem.

Jak osiągniesz KH około 5 i PH mniej niż 7 to będzie wystarczające i musisz drogą eksperymentu proporcje dobrać wody do podmian. Podejrzewam, że wystarczy (po uzyskaniu odpowiednich parametrów) 1/3 RO i 2/3 kranówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem na pewno. Wydaje mi się natomiast, że obniżenie KH zwiększy rozpuszczalność CO2 w wodzie i co za tym idzie po pewnym czasie również ilość CO2 w wodzie będzie większa. CO2 dostarczą ryby i rośliny oraz wymiesza się z powietrza atmosferycznego - tak jak przy natlenianiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...