Skocz do zawartości

unimax 250 czy jbl e901 greenline


miszszczu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka postów o podobnej tematyce przeszperałem ale z reguły każdy chwali towar jaki ma

A może śród szanownych forumowiczów jest ktoś kto ma oba modele i wyda obiektywny werdykt?

Akwarium 112 litrów, zestaw aquael pearl z dedykowaną do niego kaskadą, której pompa hałasuje jak nie wiem co. Dlatego też zmiana filtra na kubełek - dodatkowo zwolni się przestrzeń i będzie miejsce na dodatkowe światełko.

Akwarium stoi w sypialni, 2 metry od łóżka, więc podstawowy aspekt to kultura pracy - słyszałem że unimax jest odrobinę cichcszy od JBLa - czy może to ktoś potwierdzić?

Co do awaryjności to jestem zdania, że jak trafi się na wadliwy egzemplarz, to bez znaczenia czy to będzie aquael czy jbl - trzeba go po prostu wymienić na sprawny model.

A może ktoś widzi jakąś istotną przewagę jednego nad drugim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź Unimaxa. Największa pojemność w swojej klasie oraz pobór mocy 11w stawia go na 1-szym miejscu. Ja mam filtra aquael (nie znam modelu) w akwarium tym małym od jakiś 8 lat i chodzi jak kuna. Na JBL się przejechałem pomimo iż kupiłem nowy filtr. Unimax 250 uratował (w zasadzie cały czas ratuje życie w moim akwarium) bo oczywiście JBL zepsuty. Teraz chodzi na prawie 700l akwarium przez tydzień sam i jest ok. Nie ma strasznych skoków parametrów wody. W małym akwarium typu 100 czy 150l woda będzie super. Ja szczerze polecam ten filtr. U mnie niezależnie od wkładów oraz podłoża go nie słychać . Nie trzeba smarować wazeliną czy stawiać na styropianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak kupiłem jbl e901 greenline .......

Ja właśnie byłęm na tego unimaxa nastawiony jednak akwa jest wspólne z żoną, przytaczam jej argumenty

1 unimax brzydszy

2 jbl niemiecka precyzja i jakość a unimax polskie bóg wie co

3 albo jbl albo zostajemy przy starym filtrze

 

Cóż było robić - kupiłem JBL'a. Jeszcze chodzą oba razem, tj i kubełek nowy i kaskada stara i szczerze nie mam zastrzeżeń do tego JBla - co najwyżej takie, że jeszcze się nie odpowietrzył do końca - chodzi 3 dzień i czasami zdarza się mu "puścić bąka" - ale też jakoś specjalnie mocno się nie starałem go odpowietrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii czystego obalania mitów:

1 unimax brzydszy

Nie wiem jak Ty, ale ja filtr mam zamknięty w szafce i na co dzień go nie widzę. ;)

2 jbl niemiecka precyzja i jakość a unimax polskie bóg wie co

JBL - niemiecka precyzja, produkcja w Chinach. ;)

Aquael produkuje z tego co mi się wydaje w Polsce, jak najbardziej rzetelna firma, oferująca równie dobre produkty co ta powyżej. Co więcej, ostatnio jest wysyp problemów z filtrami JBL, o problemach z Unimaxami się nie słyszy. ;)

 

Co do odpowietrzenia, mój chiński filtr odpowietrzyłem w 10 min...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niemieckiej precyzji pozostało tylko ładnie spasowane i kolorowe opakowanie. Co do odpowietrzania, mój Unimax 250 odpowietrza się sam, niczego nie trzeba robić. A teraz podziękuj żonie za wygórowaną cenę i dostępność części zamiennych. Aquael załatwia wszystko od ręki lub po zgłoszeniu telefonicznym wysyła nową część i w tym samym opakowaniu masz odesłać uszkodzony element. A ceny są bardziej niż przyzwoite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niemieckiej precyzji pozostało tylko ładnie spasowane i kolorowe opakowanie. Co do odpowietrzania, mój Unimax 250 odpowietrza się sam, niczego nie trzeba robić. A teraz podziękuj żonie za wygórowaną cenę i dostępność części zamiennych. Aquael załatwia wszystko od ręki lub po zgłoszeniu telefonicznym wysyła nową część i w tym samym opakowaniu masz odesłać uszkodzony element. A ceny są bardziej niż przyzwoite.

nie neguję tego co piszecie

gdzieś tu na forum wyczytałem jedno zdanie:

czy kupisz unimaxa, czy też JBLa to i tak będziesz zadowolony, bo oba to po prostu dobre filtry ;)

Jakoś tak to leciało...

 

 

Miałem wybór - pozostać przy kaskadzie, która w 112 litrach ledwo wyrabiała i jest diabelnie głośna, albo kupić JBLa - wybór był oczywisty .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estetyka filtra jest przecież totalnie nieważna. Tego nie widzisz codziennie ani ty ani goście. Cudze chwalicie swego nie znacie moją odpowiedzią na polskie Bóg wie co.

te polskie Bóg wie co jest wynikiem tego, że owa kaskada była właśnie produktem aquaela...

Spać przy tym się nie dało - dzwoniłem na serwis, wymieniałem pompkę - bez rezultatu

Jak się połówka dowiedziała, że właśnie znowu chcę w Aquaela zainwestować to nie było tematu - wszystko tylko nie to.

A estetyka filtra jest dosyć istotna, bo u mnie w mieszkaniu go widać - akwarium stoi w sypialni, na komodzie nie dedykowanej pod nie, filtr stoi sobie obok ;) Więc go widać

Dla mnie mogło być to nawet wiadro, jednak ja tam podobno estetą nie jestem

 

ale słów kilka o samym filtrze, bo chyba odbiegamy od tematu.

Dali sporo mediów, standardowo ceramika i te ichnie kuleczki.

Od razu i jedno i drugie poszło z filtra weg, następnie został włożony torf a na to w dwóch koszach keramzyt.

Filtra nie słyszę, no chyba że puści czasem bąka, ale robi już to coraz rzadziej.

Co do jakości wody się nie wypowiem póki co, bo raz że chodzą jeszcze oba, a dwa - nie kupowałem go bo miałem problem z jakością wody a z głośnością starej kaskady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam filtr wewnętrzny aquael który kupiłem jak byłem dzieckiem i cały czas pracuje tak samo a już tyle lat upłynęło. Ja jeszcze szczerze za polskim producentem. I stare i nowy produkty bardzo wysokiej jakości. Zobaczysz jak coś się stanie z JBL i zadzwonisz na serwis to będziesz nieźle zaskoczony bo na e-maile to w ogóle odp nie uzyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam filtr wewnętrzny aquael który kupiłem jak byłem dzieckiem i cały czas pracuje tak samo a już tyle lat upłynęło. Ja jeszcze szczerze za polskim producentem. I stare i nowy produkty bardzo wysokiej jakości. Zobaczysz jak coś się stanie z JBL i zadzwonisz na serwis to będziesz nieźle zaskoczony bo na e-maile to w ogóle odp nie uzyskasz.

toś mnie zaskoczył, bo jak szperałem na necie to zachwalali co poniektórzy serwis właśnie - stawiali na równi z aquaelem

 

reasumując - życzę sobie jak i Tobie jak najrzadszych spotkań z serwisami czy to jbla czy aquaela. Niech nasze filtry filtrują w ciszy i spokoju jak najdłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jbl e 700 ma i go reklamowałem powodem była głośna praca wirnika. Reklamacje udało mi się załatwić bez problemów. Firma badis która sprowadza i serwisuje jbl wysłał mi po wysłanym e-mailem z opisemco jest nie tak z filtrem nowy wirnik pocztą. Obyło się bez wysyłania go do serwisu. Czyli odpowiadają na e-maile. Aquaela też reklamowałem tylko grzałkę i pokrywę od zestawu brillux. Reklamacja została załatwiona door to door. Dostałem nową grzałkę i nową pokrywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa z JBLem e901

do wczoraj pracowały 2 filtry - kaskada i właśnie JBL

wieczorem odłączyłem kaskadę - JBLa praktycznie nie słyszałem

rano wstaję i słyszę pracę kubła - myślicie że to dziwny zbieg okoliczności czy też jest tego jakieś logiczne wytłumaczenie?

co mogę na wstępie zrobić - zajrzeć do wirnika, przeczyścić i wysmarować wazeliną ?? czy też na wstępie samo wyczyszczenie powinno wystarczyć?

 

Pisownia +1.Sławek121

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One tak po prostu pracują. U mnie wrócił z serwisu. I niby jest ok ale i tak Unimax jest dużo cichszy. No ale sam dokonałeś wyboru przecież.

Zgadza się, dokonałem świadomego wyboru.

Jednak zastanawia mnie fakt, dlaczego nagle zaczął głośniej chodzić - i czy coś mogę zrobić aby z powrotem się wyciszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te filtra na prawdę są jakiś dziwne może to z racji tego eko ale przy modelach między którymi wybierałeś to chyba jest moc ta sama. W Uniamax ma podobno największą objętość w swojej klasie. Nie wiem ile ma 901 ale mój 1501 ma 12L i jest do 600l a Unimax 8L i do 250l więc widać różnicę straszną. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisałem wcześniej mam e901 i po otrzymaniu nowego (po reklamacji) nie mam problemów. Jest o niebo wydajniejszy i cichszy (choć nie jest bezszelestny). Oczywiście nie przecieka. Jeżeli są filtry, których nie słychać to OK ale nie ma z nimi doświadczenia. Czo prawda e901 długo się odpowietrza ale powietrze złapane przez ceramikę czy też gąbki w każdym filtrze będzie powodowało jakiś hałas. Po odpowietrzeniu myślę,z ę filtr jest cichy (mimo, że nie jest niesłyszalny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...