Skocz do zawartości

Grzałka nie wyrabia albo termometr zepsuty. 375L


pokson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Grzałka Juwel 300W, umocowana blisko "zasysu" filtra. Na grzałce ustawione 28 stopni a termometr (taki przyklejany na szybę) pokazuje z rana 24 po południu 24 i 26 są "podświetlone" a wieczorem 26 i 28. Może być to wina tego, niby, termometru? A może grzałka w złym miejscu (działa na 10000%)? Dodam że mam deszczownice i lekki wir w akwa. Nie mam pokrywy ani szyby. W pokoju temp. 19-21 stopni. Coś jeszcze podać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałka jest odpowiedniej mocy , ten termometr paskowy może kłamać , nie jest dokładny. Zmień na zwykły szklany i w tedy zobacz jak będzie pokazywać temperaturę. Umieszczenie grzałki w zbiorniku nie ma jakiegoś wielkiego znaczenia , ja w swoim zbiorniku (240L) mam grzałkę 250 Wat i również jest zamontowana przy rurce zasysającej do kubełka i temperatura jest non stop taka sama w akwarium.

 

P.S- W pokoju mam identyczną temperaturę jak Ty , brak pokrywy może również prowadzić do utraty ciepła przez wodę. Jak często grzałka się załącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej upatrywałbym przyczyny w odczycie temperatury. Termometry nie sa urządzeniami precyzyjnymi i dla bezpieczeństwa dobrze mieć dwa w akwarium.

Na ten termometr na szybie nie świeci może słońce?

Dodatkową temperaturę może dodawać oświetlanie. Brak pokrywy będzie powodował dobowe rozbieżności w temperaturze wody silnie zależne od temperatury w pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termometrów tego typu, się nie stosuje bo są szalenie nie dokładne, co sam widzisz. To bajer ładny wyglądający na szybie...tylko że nie działa dobrze. Pokazuje co chce i mierzy przede wszystkim temperaturę szkła. Kup normalny, szklany termometr - jeden warunek, porównaj go z innymi w sklepie, bo popsute egzemplarze to plaga. Jednak gdy już trafisz na taki ok, to będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...