Skocz do zawartości

prętnik karłowaty POMOCY


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj zakupiłem harem prętnika karłowatego samiec już w miarę się przyzwyczaił ale samiczki nie bardzo chowają się po kątach, ale jedna z nich ma chyba problem z pęcherzem pławnym, ponieważ kładzie się na boku jak jest przy dnie, ale jak ją poskubuje molinezja i ucieka od niej to pływa w miarę normalnie tylko jak leży przy dnie to się przewraca czy ona już skazana jest na stratę czy jeszcze z tego wyjdzie? Czytałem w innym poście, że ktoś do lodówki chciał zanieść pętnika po co to się robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choroba pęcherza pławnego jest uleczalna we wczesnym stadium. Podnieś temperaturę do 28-29 stopni na kilka dni (o ile inne rybki zniosą taką temperaturę) i umieść rybke w jakimś kotniku, siatce do odłowu lub w czymś innym takim blisko powierzchni żeby nie męczyła się podpływając do powierzchni po tlen. Najlepiej podwiesić coś do krawędzi akwa tak aby było zanurzone.

Przy przeziębienu pęcherza pławnego prętniki pływają tylko gdy muszą czyli po tlen do powierchni lub po pokarm. Jeśli szybko zareagujesz to może wyzdrowieć. Z uśmiercaniem się nie ma co śpieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja widziałem, że miejscami takie białe nitki pływają ale nigdy nie podejrzewałem, że to mogą być odchody raczej sądziłem, że to coś w stylu jakiejś pleśni. Miałem takie jak jeszcze akwarium było puste tzn bez rybek ale pozbyłem się tego, tylko wtedy to było w formie takich białych płatków i siedziało to coś na roślinkach i kokosie. Poza tym to coś to tak przy filtrze jest bo on to wciąga. A jeśli to są te śluzowate odchody to da się to wyleczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaką? Dzisiaj w sklepie powiedzieli że robaki mogą mieć. Jest lek ale musiałbym wyjąć wszystkie przydenne ryki a nie mam gdzie ich przerzucić. Chyba, że do kotnika ale pewnie za mały byłby bo to 5 otosków, 6 kirysków i zbrojnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...