Jump to content

Jak zrobić pokrywę z oświetleniem na akwarium 112 l?

asdfgh
 Share

Recommended Posts

Nie wnikam już w koszty,bo są podobne,ale nie w każdym akwarium(obsada) sprawdzi się belka.

Poza tym pokrywa ma swoje zalety:

-nie trzeba praktycznie co dziennie dolewać wody

-kurz nie osiada na powierzchni wody

-nie ma obawy,że coś niepożądanego wpadnie do akwa

-no i niezależnie od obsady zawsze mamy tą pewność,że ryby nam nie wyskoczą.

Ja pierwszą zrobiłem z drewna i mi pleśniała bo źle pomalowana. w drugą już się nie bawiłem. Zainwestowałem w pokrywę ze sklepu ze świetlowkami 2 x 18W. Plus taki że świetlówki są w uchwytach z uszczelkami co jest bezpieczniejsze. Jeśli zrobienie pokrywy to koszt 1/2 ceny pokrywy sklepowej to OK, można robić samemu.

Jak masz kasę zrób z aluminium , chyba że masz kogoś co robi w blachach to ci załatwi po cenie złomu odpowiednie elementy. Trochę wiercenia , nitowania i masz. Na pewno wytrzymalsza niż pcv ,ale tez droższa jeżeli kupisz po cenach sklepowych samo aluminium.

Do Dunay:

Pytając off-topowo do tego działu; zauważyłem w Twoim podpisie podłoże bazaltowe 17 kg. W ten weekend planuje założył właśnie 112-litrowy zbiornik z takim podłożem. Jak wysoka jest warstwa podłoża u Ciebie??

Zakupiłem jednak gotową pokrywę. Obecnie 2x18 W. W przyszłości, gdy rozwinę obsadę roślinną, zajmę się wykonaniem własnej. Dziękuję za wcześniejsze linki i podpowiedzi, przydadzą się na przyszłość.

Temat można zamknąć.