Skocz do zawartości

240L- w strone BW...


fritz666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Litraz:

240l. Wymiary: 120x50x40profil

 

Historia:

Baniak postawiony w Lipcu 2011r.

 

Sprzet:

Filtr: HW303b 1400L/H. z prefiltrem na wlocie, wypelniony gabkami i kermzytem (Biolog, zewnetrzny.) do tego filtr mechaniczny Fluval U3 600L/H

 

Oswietlenie: 2x30W Daylight od 10.00 do 20.00.

 

Ogrzewanie: Grzalka 150W.

 

Parametry:

Ph ok. 6.8

Gh 16

Kh 14

NO3 20-30mg/l

NO2 0mg/l

 

Dekoracje:

Korzenie, korzenie i korzenie do tego liscie debu, kokos

 

Podloze:

Dalem na dno kamienie o dosc duze granulacji na to piach i to byl moj blad moglem dac sam piach

 

Fauna:

- 4 skalary

- 1+1 pielęgniczka ramireza

- 6 kiryski pstre

- 2 barwniak czerwonobrzuchy

 

 

Flora:

- Jakas jest, ale nie przywiazuje zbytnio wagi do niej!!!

 

Nawozenie:

easycarbo(dziennie 5ml) do tego co tydzien easy-life proFito( mikro i makro)

 

 

Pokaram-

-tetra pro colour

-cichlid gold

-cichlid stapl

-pokarm miesny

 

Podmiany co tygodniowe 50L

post-10074-1368516866186_thumb.jpg

post-10074-13685168662258_thumb.jpg

post-10074-13685168662765_thumb.jpg

post-10074-1368516866313_thumb.jpg

post-10074-1368516866353_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, tak sie zastanawiam nad wymiana podloza na sam piach bo te kamienie ktore mam troche mi przeszkadzaja, nie za specjalnie to wyglada a podczas przestawiania w akwarium wszystkie zmieszaly sie z paichem i efekt jest mizerny z drugiej strony nie chcialbym robic restartu a tego nie da sie pogodzic! Tych lisci faktycznie musze miec wiecej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfff Co to jest?Tło strukturalne-tylko marnuje miejsce-lepsza fototapetka z koralowcami.Żwir-strasznie nudny,nie lepiej niebieski i czerwony?Rośliny-wszystkie zielone?Nie lepiej takie niebieskie i czerwone sztuczne koralowce?

A na serio to chylę czoło,bo wszystko idealanie zrobione i masz tak zostawić.

P.s Może dajesz korki z urządzania akwarii? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.s Może dajesz korki z urządzania akwarii? ;)

 

Nie za bardzo bo sam sie na tym nie znam, wszystko to metada prob i bledow(chodzi o aranz). Nie bede juz za bardzo zmienial bo zona juz na mnie nie moze patrzec grzebiacego w akwarium. Co do pacho-zwiru chyba na razie odlegly temat zeby robic restart, jest jak jest moze pozniej cos sie ogarnie.

 

PS- fajnie, ze wam sie podoba i dzieki za mile opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik super :D czasami nie rób żadnego BW bo baniak straci swój urok. Jakiej firmy masz oświetlenie?[/

 

Firma nazywa sie Interpet, ale czy to jakas firma nie wiem. Wymienilem tylko same swietlowki na inne a tak to standard 2*30W i jedna mam wsadzona blue moon tez 30W. dwie T8 6500K. A ta blue moon 30w i w nawiasie jest napisane (1333) i to na tyle.

 

 

U mnie aranż to moja mocna strona ...A człowiek uczy się całe życie. Możesz jeszcze troche ściemnić wode np. wywarem z szyszek olchy i bedzie pięknie.

 

No, wlasnie nie wiem czy chce miec tak doslownie BW i ta herbatka caly czas sie nad nia zastanawiam narazie chyba takie "czyste BW" mnie satysfakcjonuje. Chodz z drugiej strony takie BW to nie BW, ale....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No, wlasnie nie wiem czy chce miec tak doslownie BW i ta herbatka caly czas sie nad nia zastanawiam na razie chyba takie "czyste BW" mnie satysfakcjonuje. Chodz z drugiej strony takie BW to nie BW, ale....

a o CW słyszałeś?

 

Nie, ale domyslam sie, ze to cos zwiazane z czystymi wodami, ale moge sie mylic. Zapodaj linka jak cos masz poczytam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...