Jump to content

Zaworek precyzyjny i elektrozawór Q - Pneumatic

darek3160
 Share

Recommended Posts

Nie zaszkodzi zapytać i na tym forum. Sprawa dotyczy osprzętu do CO2

Więc - zaworki które posiadam , firmy Q-Pneumatic ogólnie najlepszej opinii nie mają i niestety również u mnie zaczęły szwankować. Stąd pytanie, jaki sprzęt - elektrozaworki i zawór precyzyjny byście polecili ? Jakich używacie i jak Wam się spisują ? Generalnie chodzi o to że elektrozawór przepuszcza mi gaz gdy jest w stanie zamkniętym , (wcześniej również gaz nie chciał lecieć po jego otwarciu , musiałem pokręcić zaw. prec. - dopiero zaczynał lecieć )

Druga sprawa to że zaworek precyzyjny nie jest w stanie całkowicie odciąć dopływu CO2. Mogę to regulować jedynie poprzez pokrętło na reduktorze. Co byście polecili ? Szczególnie mi zależy na niezawodności.

P.S Dlaczego nie ma działu " Technika " lub "Co2 i osprzęt " ? Powinien być !!!!

Hej,

Podłączam się kolego do Ciebie z tym tematem.

Ja nie chciałem tych elektrozaworków ACL bo się o nich naczytałem dużo niepozytywnych opinii.

Więc wybrałem zestaw z osprzętem Q Pneumatic. Na precyzyjny nie narzekam ale mógł by chodzić bardziej precyzyjnie :P

Najgorszy jest Elektrozawór... Ciągle wysypuje się w nim gumowy oring który jest na elemencie metalowym wchodzącym w plastikowy korpus elektrozaworu. niby dosyłali mi te oringi do wymiany. Ale pochodzilo to z miesiąc i znów. Nie wiem czy od załączania i wyłączania, czy od temperatur (grzał się nawet nawet, a mowa była w reklamach że lepszy od ACL nic się praktycznie nie grzeje :P)

Więc jadę teraz 24h z CO2 jest ok. Ale też bym zakupił coś lepszego. Popatrzę na Camozzi a co np z Jelpc No i widziałem też jakieś noname na allegro.

Te "no name" to chyba to samo co Q pneumatic. Też widziałem coś takiego. Poszukam jeszcze elektrozaworków Camozzi. O JELPC też słyszałem pozytywne opinie. Problem jest jednak tego rodzaju że że zawsze znajdzie jakaś negatywna opinia o każdym z zaworków i człowiek głupieje.

• 10 months later...

Również miałem Q pneumatic i strasznie mnie wnerwiał :x żeby go wyregulować musiałem poświęcić sporo czasu i nerwów a po czasie i tak się rozregulował. Kupiłem sobie używkę AZ Pneumatica raz go wyregulowałem i zapomniałem że w ogóle mam zamontowane takie urządzenie.