Jump to content

[30l] Nano - aktualizacja str. 7

lecho
 Share

Recommended Posts

Oto moje akwarium ;) nazwałem je ,,Mali Pomocnicy" dlatego, że zamieszkują ja (jak na razie ;) ) same pożyteczne żyjątka. Za wyjątkiem robaków, ale mówię o tych chcianych lokatorach.

Akwarium jeśli chodzi o samo szkło i filtr ma dość długą historię:

Rozpoczęło się w 2 klasie na wakacjach założyłem ten zbiornik oczywiście źle.

Przez około 2 lata było obozem koncentracyjnym dla ryb.

W 4 klasie zacząłem się coś bardziej interesować na jakimś forum wyczytałem że można trzymać krewetki i nie koniecznie są one takie delikatne i tak się rozpoczęła dobra akwarystyka.

Zacząłem czytać i starć się sprawiać dobre warunki krewetkom. (oczywiście ryby oddałem bo było za małe akwa, ale niestety nie do dość dobrego zbiornika, ale lepszego niż mój :|) Tak moje akwa doszło do obecnego stanu.

Teraz trochę danych

:arrow: wymiary: 40x25x30

:arrow: filtr: Aquael Fan mini plus

:arrow: ogrzewanie: grzałka 25w (nie potrzebna, bardziej była by potrzebna chłodziarka :D)

:arrow: dekoracje: 2 korzonki

:arrow: oświetlenie: aktualne brak, ponieważ żarówka się spaliła i jestem na kupnie świetlówki o barwie 6500K

:arrow: Flora: 3 mchy niestety 1 gnije :|, rogatek, glossia i chyba 2 kryptokoryny

gałęzatka i jakaś jeszcze roślinka

:arrow: Fauna: Krewetki Red Cherry około 11 sztuk, około 2 szt. helenek 1 mała i 1 duża ;)

No i zdjęcia ;) Przepraszam że dość kiepskie, ale robione w nocy. Wykonał je mój Tato.

Zapraszam do komentarzy. ;)

• Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zrób zdięcie w nocy, bez flesha.

Zrób zdięcie tak aby było widać same oświetlone akwarium, nie włączaj świtła w pomieszczeniu podczas robienia zdięcia.

Jak będzie lepsza jakość to będzie można pogadać.

Akwarium wygląda na razie sztucznie-to tak ogólnie b.

P S zrób jak najszybcie te ośwtl. bo Ci roślinki padną a zwłaszcza mech!! :o

Ja tu krewetek nie widzę. Zrób lepsze zdjęcia, bez flesza oczywiście ;p. Kup szybko świetlówkę i moim zdaniem pomyśl o jakimś fajnym korzonku na niego dasz mech, a na trawniczek proponuję dać gałęzatkę - oczywiście to tylko moje zdanie, ale wszystko zależy od oświetlenia. Bez urazy, ale podłoże ostro daje po oczach ;p.

Zrób zdięcie tak aby było widać same oświetlone akwarium, nie włączaj świtła w pomieszczeniu podczas robienia zdięcia.

Rany, piszę że zdjęcia robione w nocy dokładnie wczoraj w tedy już nie było oświetlenia bo mi się żarówka spaliła to bez flesha to by były czarne. Nie rozumiem twojej oceny (to podkreślone)

Galaktyka korzonki są nawet dwa.

Rany, piszę że zdjęcia robione w nocy dokładnie wczoraj wtedy już nie było oświetlenia bo mi się żarówka spaliła to bez flesha to by były czarne. Nie rozumiem twojej oceny (to podkreślone)

Ehhh, chciałem Ci udzielić tylko takiej prowizorycznej "instrukcji" do wykonania zdięcia.

Nie obraź się ale te zdięcia są no powiedzmy.. brzydkie.

Właśnie dlatego udzieliłem Ci tej instrukcji.

Ogólnie b.- czyli ogólnie bardzo ;) .

Ale wyście się na tę gałęzatkę uparli. :D

Nawet sam miałem taki pomysł ale w moim zoologu nie zobaczyłem jakiś dobrych gałęzatek (albo malizny albo w takich akwariach że aż się samemu odsuwało)

Nie ma takiej zasady.Może ci nie tonąć przez 3 miechy tak jak mi,albo zatonąć po tygodniu ;)

Ale zatonie ?

Bobix teraz jest zupełnie inny aranż, wieczorem albo jutro dam foty.