Skocz do zawartości

Nowy dom dla rybek


asdfgh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak się ma sprawa chemii/naturalnych środków? Czy mam coś stosować, np. do uzdatnienia wody (mam Esklarin), zestaw bakterii, coś innego... ?

Wodę w kranie masz zapewne uzdatnioną , więc nie ma potrzeby jej dodatkowo "uzdatniać". Zbiornik musi sam dojrzeć minimum 2 tygodnie , niektórzy dodają pożywkę dla bakterii ale nie ma sensu tego lać , bo to raczej nic nie przyśpieszy. Zalejesz zbiornik ze żwirem , roślinami , pracującym filtrem 24h i po tych 2 tygodniach możesz śmiało wprowadzać obsadę oczywiście nie całą naraz a na pewno unikniesz przypadkowych padnięć ryb czy chorób.

 

Ja bym tylko podmieniał wodę co tydzień i nic nie lal chemii, jedynie tylko nawozy dla roślin z firmy aqua art.

Podczas dojrzewania akwarium nie podmienia się wody , nawozów tez się nie stosuję , rośliny muszą się przyjąć. Inaczej będzie miał atak glonów.

Chodziło po 2tyg. bo chyba o to chodziło skoro się pytał o rośliny i ryby jak i żwir itp. chemii nie lej błagam ciebie, ja nie lałem tylko od kumpla 10l wody z akwarium i resztę z kranu i było już po około 1,5 tyg. ok i dałem ryby ale najpierw były tylko gupiki wiadomo połowa padła ale to naturalne.:P

A roślin miałem trochę ale teraz już panuje nad tym i dokupuje roślin tak żeby było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,5 tyg. ok i dałem ryby ale najpierw były tylko gupiki wiadomo połowa padła ale to naturalne.:P

 

Naturalne że świeży zbiornik? Czy już były stare? bo nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Jeśli akwarium jest ustabilizowane i obsada dobrana prawidłowo to nic nie ma prawa paść , chyba że śmiercią naturalną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

1,5 tyg. ok i dałem ryby ale najpierw były tylko gupiki wiadomo połowa padła ale to naturalne.:P

 

Naturalne że świeży zbiornik? Czy już były stare? bo nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Jeśli akwarium jest ustabilizowane i obsada dobrana prawidłowo to nic nie ma prawa paść , chyba że śmiercią naturalną.

Połowa ryb była stara i dlatego padła, akwarium było po restarcie czyli już wiadomo ze ustabilizowane, a restart był z powodu ataku krasnali.

 

nemo130: Rozmowa znacznie odbiegła od tematu, zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...