Skocz do zawartości

Neony Innesa chowają się.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój zbiornik to ok. 90l, od jakiegoś czasu neonki zaczęły chować się w roślinach. Przykładowo dziś rano było wszytko w porządku czyli pływały po całym akwa itp. A koło godziny 19 już tam siedzą i nie wypływają. Zostają w bezruchu. Nie wiem czym to jest spowodowane. Karmie je rano i wieczorem. Ph wody to 7, inne poznam jutro ponieważ idę kupić testy. U jednego neonka zauważyłem białe zmiany na płetwie i podałem im lek, Formisol firmy Zoolek. Obsada to 6x brzanka różowa, 13x Neon Innesa, 4x Kirys i 1x Glonojad (Zbrojnik). Tylna świetlówka to dołączona do pokrywy, emitująca światło dzienne a przednia to flora glo. Ogólnie na początku była aqua glo ale się przepaliła i florę glo z tyłu dałem na przód bo jest mniej jaskrawa od tej "zestawowej" . Proszę o jakieś rady co mam robić. Inne rybki pływają normalnie więc wątpię aby przyczyną było zatrucie NO2, NO3. Może rybki się czegoś boją? Pozdrawiam.

Dołączam link z miejscem w akwa gdzie chowają się rybki:

http://www.youtube.com/watch?v=OoBtmaW1 ... e=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik o wymiarach 77x37x27 (dł,wys,szer). Brzanki nie atakują neonków i nie atakowały. Dziś zauważyłem poprawę a mianowicie neonki zaczęły wypływać z roślinek. Po dodaniu leku o którym pisałem po zauważeniu zmian na płetwie ogonowej jednego z neonów i ogólnym złym "samopoczuciu" ryb niby się to przestało rozwijać lecz nie zaczęło się cofać. Myślę o kupnie leku CMF lecz nie chcę wlewać za dużo chemii do akwarium. Testy pokazały że stężenie NO3 jest za duże i jutro robię wymianę wody, tak ok. 10l (jak ph wody przygotowanej do wymiany to 8 a w zbiorniku 7 to nic się nie stanie?) i mam zamiar dokupić kilka roślinek, coś wam wiadomo o tych z Allegro? (GH) Również woda jest trochę za twarda, 3/4 wskaźniki ok a 4 jest trochę za wysoki jak i (KH) jest trochę za małe. Dziękuje za odpowiedzi. ;)

 

Edit: Zamierzam kupić filtr z serii HW-402b, co sądzicie o tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...