Skocz do zawartości

Początkująca akwarystka w potrzebie


dominisia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć.

on niedawna, tj. jakieś 3 tygodnie stoi u mnie akwarium 50l z gupikami i mieczykami. przy zakładaniu zadbałam, tak myślę o najważniejsze sprawy. przed wpuszczeniem rybek woda filtrowała się ponad tydzień, wrzuciłam jakieś fajne roślinki, dodałam uzdatniacza. póki co wszystko gra, nie ma żadnych ofiar. teraz pojawia się kilka problemów:

 

1) po pierwsze dopiero od niedawna napowietrzam akwarium. przy filtrze mam taką końcówkę, do której montuje się rureczkę ;). czytałam jednak, że napowietrzać należy tylko w nocy, a nie ukrywam, że jest to hałaśliwy proces i dlatego moje pytanie brzmi, czy napowietrzanie może odbywać się w dzień.

2) druga sprawa to podmiana wody. czytałam kilka tematów na forum, ale nie wiem czy właściwie ja, przy podmianie, mam odlać trochę wody z akwarium czy czekać aż jakaś jej część wyparuje

3) sprawa trzecia to odmulanie. czy w trakcie tej czynności mam wyjąć ryby z akwarium? no bo przecież może mi je wciągnąć...

 

wybaczcie mi, drodzy akwaryści, za być może proste i bezsensowne pytania, ale wolę się upewnić zanim zacznę coś robić.

 

z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) bąbelki to taki pic na wodę, obróć końcówkę filtra o tak jak na rysunku dzięki temu woda powinna falować i to wystarczy na napowietrzanie. Jak nie rozumiesz to najwyżej gdzieś spróbuje na zdjęciu Ci pokazać :) .

 

2) odlewasz wodę i dolewasz odstaną (przez 24h :)).

 

3) No tu Ci akurat nie pomogę, ponieważ ja nie odmulam.

post-10905-13685168655676_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...