Skocz do zawartości

Drewniak


Rzepson94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zakupić do swojego baniaczka (opis pod sygnaturką) tak ze dwa drewniaczki. Moi rodzice maja je w akwarium +/- 600l lecz dno jest wyłożone piaskiem kwarcowym i to stworzonko ciągle siedzi zakopany w tym piasku, wychodzi tylko o zmierzchu (tylko wtedy go widuję ^^ ).

U mnie w akwarium jest żwirek, i czy będzie on się dobrze w tym czuł?

Czytałem na superakwarium.pl że potrzebny jest drobny żwirek a u mnie jest coś takiego:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drewniaki i specjalnie zmieniłem im podłoże na piaszczyste, bo one po prostu takiego wymagają. W akwarium są też kryjówki, lecz ryby z nich nie korzystają, bo najzwyczajniej w świecie wolą się zakopać w piachu. Uważam za nieporozumienie trzymanie tych ryb, które się zakopują w akwarium w którym jest żwir i żadne kryjówki nie załatwią sprawy. Są to sumiki o aktywności nocnej i naprawdę rzadko widuje się je w akwarium chyba, że ma się oświetlenie nocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam drewniaki i specjalnie zmieniłem im podłoże na piaszczyste, bo one po prostu takiego wymagają. W akwarium są też kryjówki, lecz ryby z nich nie korzystają, bo najzwyczajniej w świecie wolą się zakopać w piachu. Uważam za nieporozumienie trzymanie tych ryb, które się zakopują w akwarium w którym jest żwir i żadne kryjówki nie załatwią sprawy. Są to sumiki o aktywności nocnej i naprawdę rzadko widuje się je w akwarium chyba, że ma się oświetlenie nocne.

Czyli mam rozumieć że mi ich nie polecasz, tak? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ryba, której naturalnym zachowaniem jest zakopywanie się w piachu (co zresztą zaobserwowałeś w akwarium rodziców) ma być trzymana w akwarium z podłożem żwirowym, a przez to pozbawiona możliwości zakopania się, to chyba nie jest dla niej najlepsze rozwiązanie. Ale zawsze możesz zmienić podłoże na drobniejsze. Kirysy, które posiadasz również będą z tej zmiany zadowolone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie :P nie uśmiecha mi się zmieniać całego podłoża dla dwóch rybek, a z tego co widzę to kiryskom wcale to nie przeszkadza ;).

Tak, wiem że mogę częściowo zmienić podłoże, ale z doświadczenia (moich rodziców xD ) wiem że to i tak prędzej czy później mi się wszystko wymiesza... ;/. Tak że chyba sobie daruję drewniaka zamiast go męczyć u mnie :).

Dzięki ;)

 

Michał84:Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...