Skocz do zawartości

[30L]Shrimps


Jowisz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu szykowałem się do zrobienia kostki - krewetkarium. Padło na Aquael Shrimp Set 30.

 

 

• Szkło: 29x29x35 klejone maszynowo (?)

• Oświetlenie: Decolight 11W 6500K

• Filtracja: Aquael PAT-mini

• Podłoże: Aquatic Nature PRO Soil

• Ogrzewanie: -

• Ozdoby: Korzonek

• Chemia, co2: Tetra PlantaMin, Easy Carbo

• Pokarm: Acti Crustabs, Tetra Wafer Mix, Tropical Green Algae Wafers, mrożonki

 

Fauna:

Brak, docelowo oczywiście krewetki + bojownik lub endlery z odłowu

 

Flora:

- Pelia

- Limnofilia sessiflora

- Eleocharis Acicularis

 

Zapakowane

Dołączona grafika

 

Rozłożone

Dołączona grafika

 

Całość

Dołączona grafika

 

Korzeń

http://desmond.imageshack.us/Himg526/scaled.php?server=526&filename=assdaf.jpg&res=medium

 

Dzisiaj dostanę roślinki, w ciągu maksymalnie trzech dni będę miał podłoże i zalewam :)

Jak akwarium trochę się rozwinie, podłączę co2, dojdzie drugie 11W. Oczywiście jeśli zdecyduję się na bardziej wymagające rosliny.

 

Zalewanie

Dołączona grafika

 

Całość, na zdjęciu wyszło jakby wszystkie roślinki leżały pozwijane na sobie, w rzeczywistości trochę ładniej to wygląda. Co nie zmienia faktu, ze pelia trochę przysłania

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Nie wkładałem korzenia bo roślinek dostałem więcej niż się spodziewałem. Pelią mógłbym zapełnić całą kostkę i to tak na ścisk, a Limnofilia sessiflora została użyta w 1/4 częsci. Szkoda mi było zmarnować pelii więc włożyłem trochę więcej, zamiast korzenia. Na zdjęciach jakoś średnio to wyszło. Jeśli się jednak zdecyduję włozyć korzeń, to jaki mech na niego proponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zalane, zdjęcia w pierwszym poście.

 

Mam jeszcze takie pytanko, dotyczące pelii. Gdy wezmę plechę i ułożę na dnie, normalnie sobie leży, ale po uruchomieniu filtra nawet na małym przepływie i tak się unosi ok. 2cm nad dnem... Mogą to przygnieść kamieniami bez szkody dla rośliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...