Jump to content
Sign in to follow this  
dominika1250

Kabomba sie psuje :(

Recommended Posts

Moja kabomba marnieje. Ostatnio rosla dobrze, ale od jakiegos czasu kilka roslinek powylazilo i zauwyzylam ze zaczely bardzo od dolu gnic. Czy sie poprostu nie przyjely czy zle parametry wody???

PH- 7.5

GH- 8

No2 -0

No3 - 20

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisz tak jak kolega wyżej napisał, jakie masz oświetlenie, nowozy, Co2? Jak wyglądają liście. Sprawdzasz jaki masz poziom Po4 i Fe? Myślę że gdzieś tutaj jest problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oswietlenie to 2 zarowki kazda 140 watt czy jakos tak.

Nawozy- dennerle taki caly zestaw, lub inny, Easy Life od Profito, tam jest wszystko, Fe na 100%.

 

Co2 nie nawoze, szukalam w sklepie zestawu taniego, ale wszystko 100 € w gore. Szukalam Co2 w plynie czy kapsulkach ale nie maja :/

Nie mam testow na Po4 i Fe i we Fressnapfie i takim akwarystycznym nie widzialam :( Maja tylko na PH, KH, GH, No2 i No3 i na chlor. Liscie normalne, nie zolkna. Jedynie u takiej rosliny co liscie dorastaja do 2 metra sa pycio dziurki, ale tylko stare liscie tak maja.

 

Mam 3 kabomby- Camoba caroliniana (jest piekna, zielona twarda i z nia ok) Cabomba aquatica TR jest jak puch i z nia jest problem.. niektore gnija od dolu, i mam Cabomba aquatica, i ona jest taka normalna, nie miekka nie twarda, i ona jest narazie ok, chociaz 2 roslinki podgnily od dolu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I będą gnić. Nie wiadomo jakie jest po4- jeśli jest niedobór to obniża wzrost roślin, tak samo Fe i do tego mogą one gnić. Brak Co2 też do tego się przyczynia. Popatrz na allegro, bez tych rzeczy nigdy nie będziesz mieć pięknych roślin. Co do Co2 jest tani sposób taki jak "bimbrownia" poczytaj sobie. Co do Easy life profito, u mnie przyczyniało się tylko do porostu glonu;) Miałem też Easy Life Ferro, również nie dawało mi żadnych pozytywnych efektów. Dobrym i tanim sposobem na nawożenia mikro, Mikro plus Itermag. Dowiedziałem się o tym sposobie dopiero niedawno i naprawdę rośliny na tym rosną jak na drożdżach. Jest to nawóz ogrodowy, trzeba dobrze rozcieńczyć z wodą i za 12zł starcza na 3 lata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×