Skocz do zawartości

Kabomba sie psuje :(


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oswietlenie to 2 zarowki kazda 140 watt czy jakos tak.

Nawozy- dennerle taki caly zestaw, lub inny, Easy Life od Profito, tam jest wszystko, Fe na 100%.

 

Co2 nie nawoze, szukalam w sklepie zestawu taniego, ale wszystko 100 € w gore. Szukalam Co2 w plynie czy kapsulkach ale nie maja :/

Nie mam testow na Po4 i Fe i we Fressnapfie i takim akwarystycznym nie widzialam :( Maja tylko na PH, KH, GH, No2 i No3 i na chlor. Liscie normalne, nie zolkna. Jedynie u takiej rosliny co liscie dorastaja do 2 metra sa pycio dziurki, ale tylko stare liscie tak maja.

 

Mam 3 kabomby- Camoba caroliniana (jest piekna, zielona twarda i z nia ok) Cabomba aquatica TR jest jak puch i z nia jest problem.. niektore gnija od dolu, i mam Cabomba aquatica, i ona jest taka normalna, nie miekka nie twarda, i ona jest narazie ok, chociaz 2 roslinki podgnily od dolu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I będą gnić. Nie wiadomo jakie jest po4- jeśli jest niedobór to obniża wzrost roślin, tak samo Fe i do tego mogą one gnić. Brak Co2 też do tego się przyczynia. Popatrz na allegro, bez tych rzeczy nigdy nie będziesz mieć pięknych roślin. Co do Co2 jest tani sposób taki jak "bimbrownia" poczytaj sobie. Co do Easy life profito, u mnie przyczyniało się tylko do porostu glonu;) Miałem też Easy Life Ferro, również nie dawało mi żadnych pozytywnych efektów. Dobrym i tanim sposobem na nawożenia mikro, Mikro plus Itermag. Dowiedziałem się o tym sposobie dopiero niedawno i naprawdę rośliny na tym rosną jak na drożdżach. Jest to nawóz ogrodowy, trzeba dobrze rozcieńczyć z wodą i za 12zł starcza na 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...