Skocz do zawartości

Paletki 375l


Michał132
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Filtr zewnętrzny jeden nie da rady. Paletki to brudasy . Zainwestował bym w sump. Uzdatniana czym ??

Jak chcesz bawic sie w paletki na poważnie to bym zaoptarzył sie w filtr ro. Jak będziesz zaopatrzał sie w młode okazy to na początek najlepiej akwa bez roślin i podłoża , mniej chorób. Przy młodych paletkach podmienia się im wodę co dwa dni. Zaczynałbym z dorosłymi , ale już z podłozem i roślinami . Oczywiście najpierw kwaranntana przyzwyczajenie do naszej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 paletek jak najbardziej ok. w tym litrażu, ale najlepiej jakby były tam tylko paletki ;)

CZemu tak twierdzisz ?? Uzasadnij swoja wypowiedź . Masz doświadczenie z paletkami ?

 

Michał lepiej wsytartować później z baniakiem , aby potem nie było nie przyjemności ?? Z paletkami to dobre parę godzin w tygodniu będziesz musiał poświecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chodziło mi o to, że będzie mniej problemów na początek. Potem jakby sobie radził z paletkami to mógłby coś dokupić. Ale myślę że na start spokojnie może być:

6 paletek

20-30 neonów (myślę tu bardziej o czerwonych, dużo ludzi trzyma je z paletkami)

6 kirysków spiżowych

Zbrojnika radziłbym odpuścić, bo jak trochę podrośnie to będzie robił dużo kupy :P Ale może być także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbrojnika radziłbym odpuścić, bo jak trochę podrośnie to będzie robił dużo kupy :P Ale może być także.

To ty nie wiesz jak brudzą paletki. Neony czerwone trzyma sie z paletami , ponieważ to największy gatunek neona.

Paletek bym radził 10 sztuk , przecież to ryby stadne. Jak do czegoś masz jeszcze wątpliwości to pytaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości o wszystko!!!!! Na stronach pisze że to nie są ryby tak bardzo wymagające. Chyba je odpuszcze. Polecacie coś innego?

Zobacz ilu ludzi tu hoduje dyskowce :D Porównaj z takimi rybami jak razbory, pielęgniczki, pielęgnice, kiryski i neony. Jest różnica nie ? I to nie z tego powodu że dyskowce są mniej popularne. Jest przy nich wielka praca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie jest z nimi tak strasznie jak mówią jeżeli:

1. Ma się miękka wodę w kranie. Gh od 0 do powiedzmy 8. Lub filtr Ro do przyszykowania miękkiej wody.

2. Na początek zabawy z paletkami polecany jest zbiornik bez podłoża. Rośliny w koszykach.

3. Trzeba kupić zdrowe ryby! Na pewnym forum dotyczącym paletek jak dobrze pamietam moderator adamn opisuje jakich ryb nie kupować.

Na początek radzę sprawdzić twardości wody. Jeżeli są nie duże to mam nadzieję że powstanie akwarium z paletami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...