Skocz do zawartości

Glony na roślinach i szybach, Pilne!


Gorzyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z glonami.

Akwarium założone 25.02.12r

Napowietrzenie: FILTR WEWNĘTRZNY BT 700 FIRMY HAILEA 690l/h Oraz

TURBOFILTER 350 350l/h

Oświetlenie: T8 2X18w + T5 1X24W około 10-12h

Technika CO2 : Bimbrownia

Ogrzewanie: Grzałka z termoregulatorem 150w

Nawóz: kulki gliniane + nawóz AquaArt MicroPRO.

Ph: 6,5-7

Roślinność: Echinodorus tennelus, Sagitaria sabulata, Glossostigma elatonides, Hydrocotyle leukocephala, Eleocharis acicularis, Hydrocotyle verticiliata, Staurogyne repens, Eleocharis parvula.

 

Glony wyglądają tak(zdjęcia nie z mojego akwarium ponieważ tymczasowo nie mam aparatu):

http://images42.fotosik.pl/149/b198274632abfb1emed.jpg

http://forum.e-akwarystyka.pl/files/thu ... 29_251.jpg

Są na roślinach i szybach a nawet żwirku... nie wiem co robić bo rośliny nie wyglądają już za dobrze:(

Prosiłbym o szybką pomoc co zrobić czy kupienie Otośków pomoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupienie otoskow mogloby pomoc, ale jest fajny sposob (mysle, ze u ciebie to zadziala, u mnie poskutkowalo :) )- zaslon akwarium na 2 dni czarnym papierem, albo nie swiec i niepozwol siatlom slonecznym dotrzec do akwa. Widac prawie od razu zmiane. Mozna uzyc chemii, ale to (mysle) ostatecznosc.

 

nemo130: Wymagane jest używanie polskich znaków diakrytycznych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Nie jestem jakimś GURU jak wielu na tym forum, ale w jednym z wątków przeczytałem o terapii z zielonej herbaty. TEMAT CIEKAWY I PROSTY.

Ja kupiłem sobie najzwyklejszą liściasta ( nie łamana) zielona herbatkę i przy kolejnych podmianach wody poczęstowałem nią moje rybki i uKOCHANE GLONIKI ( NITKOWCE I pozostałe rosnące na korzeniach i kamieniach). właśnie minęło dwa tygodnie od zastosowania tego specyfiku i chyba zadziałało. Nitkowce się nie rozwijają a pozostałe najwidoczniej obumierają - zrobiły się szarozielone i kruszeją. :lol:

Dzisiaj wlałem ostatnią partię herbatki tj. trzeci raz ( aqwa ma 275 l, a herbatki wlewałem ok.1,5 litra i o mocy takiej jaką pijam z rodzinką. :) Żądna czajana ryby pływają normalnie, nie jak ci za kratami :)

Myślę, że teraz muszę odpuści i szykuję się na zakup instalacji CO2, wówczas może uda mi się poprowadzi akwarium jak bym chciał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...