Skocz do zawartości

Ryba nie je pokarmu


toolpa1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Problem dotyczy prętnika karłowatego , otóż rybka wydaje mi się zagłodzona, oczywiście nieumyślnie.

Nie często widzę jak je pokarm (suchy, lub mrożoną ochotkę) i wydaje mi się lekko zapadnięta na bokach.

Oprócz tego często przysiada na dnie i ukrywa się za roślinkami.

To jakaś choroba? Czy może to że pozostałe rybki szybko czyszczą akwarium z pokarmu i nie zdąży się najeść?

 

75L

prętnik x1

neon inessa X5

rasbora klinowa X5

cierniooczek jawajski X3

kiryśnik czarnoplamyX1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innych objawów u prętnika nie widać, więc może choróbsko jakieś.

Z drugiej strony trwa to już około miesiąca (tzn od zakupu rybki), więc ile można chorować i nie paść na dno.

Może to jego płochliwa natura stoi za wszystkim?

 

Co do kiryśnika to nie widzę żeby czuł się źle w tych75L ,tym bardziej że pływał ok 2 lat w zbiorniku 25L u znajomego. Później trafił do mnie. A cierniooczki hmmm może i za mało miejsca mają(mogę nie wiedzieć) no ale też wyglądają na zadowolone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryba nie powie Ci czy jest zadowolona czy nie. Trzeba myśleć za nie. Przeżyć może i w 25 całe życie, ale co to będzie za życie? Zobacz sobie do jakich rozmiarów rośnie Kiryśnik. Co do Piskorków to może tego nie widać, bo to dość spokojne ryby i nie zbyt ruchliwe osobniki. Nie będzie im jakoś strasznie źle w tych 75l, ale mogłoby być lepiej.

 

Co do samego zachowania Prętnika to jest to dość dziwne. No, ale jeśli trwa to już około miesiąca to jeżeli byłaby to choroba to rybka pewne by już padła. Może rzeczywiście spróbować kupić jej jakiś towarzyszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...