Skocz do zawartości

Mętna woda, jak poprawić?


fiwus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem już porad w podobnych tematach na forum, jednak nie znalazłem.

 

Akwarium ma ponad miesiąc od zalania, woda dojrzewała 2,5tygodnia.

 

Baniak 120L

Oświetlenie 2x18W (9h dziennie)

Z dala od okna.

 

Obsada:

8x danio różowe

1+1 pielęgnica ramireza

5x kirysek spiżowy

8x molinezja

2x gurami

 

Od czasu zalania do wtorku woda była idealnie czysta. W Poniedziałek obsada oprócz molinezji znalazła się w akwarium. Jednak po wpuszczeniu we wtorek molinezji po najbliższej nocy woda jest mętna.

 

Jak można to naprawić? Filtr czyszczony- jest dość dobrej klasy (UNIFILTER 500 do akwariów od 180-260L)

 

Dołączona grafika

 

Czekam na porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak , filterek może i dobry ale nie do tego zbiornika no chyba że jako mechanik , ma za małą powierzchnię filtracyjną , więc i potrzebnych bakterii wiele na nim nie ma. Molki są "brudasami" Poobserwujesz to zobaczysz ile wydalają w porównaniu do innych ryb. Twój problem tkwi w słabej filtracji.

 

P.S- Jak go czyścisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem nowy i mam podobny problem. Woda była idealna cały czas. Musiałem zrobić większe porządki w akwarium (napowietrzenia mi się zepsuło i musiałem troszkę rozkopać dno; przy okazji dosadziłem dwie roślinki i przesadziłem jedną i przyciąłem mech). Filtr sobie bardzo dobrze poradził z oczyszczeniem i następnego dnia było już wszystko w porządku. Stwierdziłem, że warto by przeczyścić filtr bo miał co czyścić (pierwsza wątpliwość, bo nie wiem czy nie zrobiłem tego zbyt dokładnie). W każdym razie uruchomiłem wszystko i po tygodniu woda zaczęła mętnieć. Macie jakieś pomysły co się mogło stać? Sprawdzałem parametry i pH około 7, KH około 5, GH koło 14 ( ciągle utrzymuję takie parametry, od założenia w zeszłe wakacje), temp 24 stopnie.

To tak:

- zbiornik narożny 180 litrów

- filtr Tetratec EX700

- grzałka Tetratec HT 150

- oświetlenie Sylvania: Daylightstar (15W) i Grolux (39W); około 10 godzin na dobę

Ryby:

5 x Mieczyk

8 x Platka

2 x Zbrojnik niebieski

4 x Kirysek

7 x Neon inesa

naście gupików

To mój pierwszy zbiornik (w sumie to ojca, ale ja wszystkiego doglądam) także proszę o wyrozumiałość i pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Tak to jest jak człowiek przegnie w drugą stronę. Dzięki za potwierdzenie obaw i za bakterie w płynie (nie wiedziałem, że takie rzeczy można nabyć). Poczekam do poniedziałku (może coś się zacznie zmieniać), potem najwyżej skorzystam z bakterii w płynie. Dzięki jeszcze raz.

Tylko woda z akwarium!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Wiem, że potrzeba czasu aby się odbudowały bakterie i wszystko wróciło do przejrzystości, ale mam pytanko. Zakupiłem bactoactive i zastosowałem jak w instrukcji 6 dni temu. Dzisiaj miałem wrażenie jakby stan wody się pogorszył. Pod pewnym kontem można zobaczyć w jaki sposób płynie woda, jakby ktoś dodał jakiegoś barwnika, albo jakby zrobiła się jakaś taka zawiesina. Czy to normalne? Może to głupie pytanie, ale pierwszy raz się spotykam z takim czymś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...