Skocz do zawartości

Oddychanie sumików


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie oddychania kirysków. Czy to normalne, że szybko oddychają? Nie maja żadnych innych objawów chorobowych, świetnie się czują tylko zastanawia mnie to oddychanie. Kupiłam również kiryśnika i zauważyłam, że on również szybko oddycha. Czy to normalne u sumów??

 

Napowietrzanie akwarium jest dobre, posiadam filtr wewnętrzny z deszczownią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 40l ale na dniach przekładam je do akwa 95l ( obecnie woda w nim dojrzewa). Obsada to 5 danio, 2 żałobniczki, 1 krewetka, 1 zbrojnik niebieski, 2 kiryski noi 1 kiryśnik. Obecny filtr jak pisałam to filtr z deszczownią do 40l, mam podać dokładne dane o nim? Dzisiaj właśnie zamierzam zakupic filtr do 100l ale narazie zastanawiam sie jaki ;)

 

I dzięki za odpowiedź, po raz pierwszy mam kiryski i zastanawiało mnie to czy takie szybkie poruszanie skrzelami to normalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o filtr to mam taki- http://allegro.pl/filtr-z-deszczownia-2 ... 50982.html

Wiem, że ten filtr nie jest najlepszy ale kupiłam go tylko na czas przejściowy, zanim nie włoże rybek do większego akwa.

W obecnym są jakies 2 miesiace.

 

A co do żałobniczek to ja dobrze wiem, ze to rybki stadne, zamierzam dokupic im towarzystwo ale to dopiero w wiekszym akwarium, nie chciałam aby miały za ciasno ze względu na tak mały zbiornik.

Za dwa miesiace, az uzbieram pieniążki kupuje akwarium 120l- 150l dlatego też zakupiłam kiryśnika. Czy takie akwarium też będzie za małe? Wydaje mi się, że te minimum komfortu będzie miał zapewnione, a lepiej żeby był w takim akwarium, niż zeby wziął go ktoś inny i trzymał w 30l, (bo watpie by w moim miasteczku ktoś miał większe), albo wykończył sie w sklepie w jeszcze mniejszym akwa...

 

Więc jak sądzicie, dlaczego sumiki tak szybko poruszaja skrzelami?

Mod.Janusz-Pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dwa miesiace, az uzbieram pieniążki kupuje akwarium 120l- 150l dlatego też zakupiłam kiryśnika. Czy takie akwarium też będzie za małe? Wydaje mi się, że te minimum komfortu będzie miał zapewnione, a lepiej żeby był w takim akwarium, niż zeby wziął go ktoś inny i trzymał w 30l, (bo watpie by w moim miasteczku ktoś miał większe), albo wykończył sie w sklepie w jeszcze mniejszym akwa...

 

 

Teraz kupijesz 98l a z dwa miesiące 120l ?? To się trochę kupy nie trzyma chyba, że zostawiasz wszystkie zbiorniki.

 

Dla kiryśniika 120-150l to też mało.

 

Kiryski od dawna tak się zachowują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kupuje potem 150l bo te 95l to jest samoróbka, która zapewne długo nie wytrzyma. Po rybkach będzie domkiem dla gryzoni, w sumie od razu miało nim być ale stwierdziłam, że rybkom się bardziej przyda. Wiem, że to dziwne, ale chce zeby jakos wytrzymały do czasu kiedy beda miały porządne akwarium z prawdziwego zdarzenia.

 

Nie, rybki się wcale nie atakują, a dlaczego miały by to robić?

Kiryski zachowują się tak od czasu kiedy je kupiłam. Ale wydają się całkiem zdrowe. Tak jak kolega wczesniej trafnie stwierdził, wygląda to jakby chrupały marchewkę heh, dlatego też pomyślałam, że moze to normalne u kirysków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...