Skocz do zawartości

JBL 1501 greenline praca


Filip91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Coś jest nie tak z moim JBL e1501. Pracuje za głośno mimo iż nie jest już zapowietrzony. Nie wiem co jest grane. Postępowałem zgodnie z instrukcja. Mam porównanie i powiem tak , że unimax który kiedyś wydawał mi się głośny to jest nic w porównaniu z nowym JBL nie wiem co jest nie tak może to kwestia tej dużej wydajności ? Ogólnie pomyślałem , że dodam film z pracy. Wrzucam na znany portal , żeby nikt nie posądził mnie o wirusy czy coś. Poza hasałem filtr ok. Na początku był dość mocno zapowietrzony ale to pewnie ze względu na te gąbki powietrze miało się gdzie schować. Teraz niby się uciszył ale i tak jest źle.Wydaje mi się , że to ja zrobiłem coś nie tak bo niemożliwe chyba żeby była taka dysproporcja między nimieckim a polskim producentem. Filtr nie jest ustawiony na 100% bo muszę dokładnie pomyśleć gdzie go umieścić na stałe( jest na prawdę mocy ! ) W u prawie 700l wody a potrafi dosłownie rzekę zrobić. Media wszystkie są oryginalne. Filtr kupiony w sobotę. Dziś wystartował.Chętnie posłucham wypowiedzi ludzi którzy zakupili ten sam model bo może te ekologiczne tak buczą ?

http://w923.wrzuta.pl/film/0yBLb43gUfl/dscn8710

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , czy to pukanie dochodzi z filtra , czy z tła :?: . Filtr połóż na styropianie z pudełka , trochę go wyciszysz . Miałem problem z głowicą w tym modelu (podobne stukoty jak te u Ciebie ) . Wymienili mi filtr i jest dobrze . Buczenie zanikło mi o połowe po ok 3-4 tyg pracy + podkład ze styropianu i jest b cicho .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie jestem strasznie zły. Kupiłem tego JBL bo opinie dobre. Moc zrobiła na mnie wrażenie nie powiem ale ten szum jest ciężki ;/ W dzień nie ma problemu. Czyli pod 3-ech tyg sam z siebie się wyciszył ? Dobrze zrozumiałem ? Ja zostawiłem go po ostrej walce niech pochodzi trochę i zobaczymy co będzie dalej. Mam nadzieje , że nie będę musiał wymieniać nowego filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam e901 i właśnie dziś jedzie do reklamacji. Wg mnie jest za głośny i w dodatku mi przecieka...

W Badisie mi powiedzieli, że tak ma hałasować. Nie jest to duży hałas ale jednak.

Buczy generalnie i trochę chrzęści. Jak popracuje i się zamuli to będzie cichszy (mój się wyciszył trochę). Niestety trzeba go długo odpowietrzać a mój w dodatku skądś łapał powietrze (a może z wody...). Odpowietrzaj go co jakiś czas jak pracuje - parę ruchów pompką i trochę powietrza wyleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy film z pracy filtra po ok 3h pracy. Niby lepiej ale nadal dużo do życzenia. Rozmawiałem z przedstawicielem. Kazali odesłać tylko to są dodatkowe koszty nie licząc czasu , że straciłem pół ranka na filtr. Myślę o oddaniu i zwrocie pieniędzy po prostu. Chyba już nic z JBL do czynienia nie chcę mieć.

 

http://w335.wrzuta.pl/film/5TU9LyozhXg/dscn8711

 

Edytuj posty.-Sławe121

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz miałem do czynienia z takimi problemami i we wszystkim pomogła wazelina :lol:

Wyciągnij ośkę, wirnik przesmaruj go wazeliną i powinno być ok. Jak nie to tylko serwis.

Przed serwisem niech sam nic nie rozkręca.

Co do odpowietrzenia to weź go poruszaj we wszystkie strony :D

Właśnie - potrząsasz filtrem podczas odpowietrzania, czy czekasz aż się samo zrobi? :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety dusza. Ojciec mnie jeszcze namawia żebym go zostawił tak jak mówi sprzedawca na 3 dni. Ja w to nie wierze. Za każdym razem jak go włączam słyszę stuk w wirniku tzn przy rozruchu jak w samochodzie takie trykanie kilka sec potem już tylko hałas z filmu , który dałem. Filtr z allegro , sprzedawca ze Szczecina. Ja z Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filtr jest sp.... Nie powinien terkotać. Wg mnie wirnik jest źle wyważony i obija się o obudowę.

Może jeszcze weź wyjmij wirnik i zobacz czy są gumki na ośce ceramicznej. Mój chodzi głośno ale nie terkocze tak. Z tego co czytałem o tej serii to zwykle wymieniają głowicę od ręki przy takich objawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma czy osoba prywatna? Jak firma, możesz odesłać kompletny filtr z opakowaniem, a on powinien zwrócić Ci pieniądze.

Siedem dni na rezygnację z zakupu towarów pozbawionych wad

W UE masz prawo do rezygnacji z zakupu towaru zamówionego przez Internet w okresie siedmiu dni roboczych.

 

Siedmiodniowy okres, w którym możesz odstąpić od zakupu, rozpoczyna się z dniem otrzymania zamówionego towaru.

 

W tym okresie masz prawo zrezygnować z zamówienia z dowolnego powodu – możesz się zwyczajnie rozmyślić.

 

Sprzedawca ma obowiązek zwrócić Ci pieniądze w ciągu 30 dni. Zwrotowi podlegają również koszty przesyłki, które musiałeś ponieść przy składaniu zamówienia.

Widać że sprzedawca zna te przepisy...skoro zaleca potrzymanie filtra jeszcze 3 dni. :lol:

 

Równie dobrze, możesz zwrócić się do sklepu na zasadach gwarancji, lub reklamacji. Ale wtedy sam płacisz za przesyłkę, ale za to prędzej czy później otrzymasz sprawny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pracuje zostaw go na kilka dni , nawet jak padnie to masz gwarancję , myślę że masz go zapowietrzonego. (poobserwuj go) Stuki przy rozruchu nie świadczą o uszkodzeniu masz luźny wtyk od zasilania i dlatego stuka przy włączaniu do sieci. (Przynajmniej ja tak mam i filtr po stukach przy włączaniu do sieci pracuje normalnie cicho)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...