Jump to content

Pilna prośba o identyfikacje


Recommended Posts

Witam,

Proszę o zidentyfikowanie rybki. Pierwszy raz ją mam- sprzedawca zapewniał, że jest łagodna, ale od kupna przed niespełna dwoma tygodniami sukcesywnie giną mi rybki. Neonów już prawie w ogóle nie mam- po prostu zaczęły znikać, a od trzech dni codziennie znajduję jakąś martwą rybkę. Myślałam, że może to jakaś choroba, bo większość rybek kupiłam właśnie dwa tygodnie temu, ale żadnych niepokojących objawów nie zauważyłam. Skalary są zbyt małe, by to one zabijały inne rybki, tęczanek o to nie podejrzewam, więc pozostała tylko ta rybka. Jeśli ktoś ją rozpozna proszę o informację, bo nie wiem czy się jej pozbywać czy jakieś inne lekarstwa w ciemno stosować, bo tak jak mówię choroby żadnej nie rozpoznałam.

Pozdrawiam, Julli

post-13392-13685168572815_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie wiem jaka to rybka, moze jakas pielegnica? Jak mozesz to odlow ja do innego akwarium czy nie wiem daj do wiaderka i daj napowietrzanie izobacz. Jak ci nadal rybcie beda znikac/umierac to musi byc inna przyczyna. Czy masz zdjecie jakiejs martwej rybki ktora znalazlas? Moze widac cos od uderzenie, a moze chorobki.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie zachowanie tej ryby nie wskazuje na to by była agresywna- przeważnie chowa się cały dzień. Niestety zdjęcia żadnej martwej rybki nie mam choć niestety dziś znalazłam resztki Głowaczyka- to już drugi został mi już tylko jeden- ale dosłownie został sam szkielet. Zauważyłam u jednego mieczyka białą plamę przy górnej płetwie- załączam zdjęcia. Wczoraj ponowiłam dawkę Green ichtio, choć ospy nie zauważyłam. Ponieważ walczę z glonami był też dawany Algovec z Sera. Rozważam czy nie podać dzisiaj CMF Tropical, ale doczytałam, że nie można mieszać z innymi preparatami wydzielającymi chlor lub tlen, a nie orientuje się czy te dwa poprzednie się do tego zaliczają- jak ktoś wie to będę wdzięczna za info. Już brakuje mi pomysłów co mogę zrobić.

post-13392-13685168578203_thumb.jpg

post-13392-13685168578702_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Basteq masz rację- właśnie zauważyłam, że moja ostatnia Głowaczka trze się o żwirek... nie wiem dlaczego wcześniej tego nie zauważyłam. Musiałam je już widocznie chore kupić. Dzięki za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...