Skocz do zawartości

[1664] Roślinne :)


ZielonyAmator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Hmm to bardziej bym się o altumy obawiał :)

 

Jak na razie kolcobrzuchy świetnie się dogadują z brzankami. Gorzej z dogadywaniem się między sobą ale póki co wszystko jest w normie.

Bardzo ciekawe zachowania mają - szczególnie jak prężą muskuły (pompują się) :)

Przy altumach tym bardziej. Ryb z długimi płetwami też nie lubią.

 

Nie jest to dobry wybór do akwarium ogólego.

 

Wiem, że są ciekawe ale na Twoim miejscu bym jednak je oddał a już na pewno nie kupował więcej.

Jak będą kłopoty to wylądują w drugim baniaku - tam są mniejsze ryby.

 

Znajomy który handluje rybami ma je w akwarium ogólnym i nie ma z nimi problemu. Ale jak będzie - wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Unimaxy dają radę i nie dają :) Na początku były dwa i biologicznie dawały radę ale mechanicznie niezbyt mimo że cyrkulacja była ok. Dorzuciłem trzeciego Unimaxa i nadal pływają mi pyłki w akwarium. Złoża w dwóch pierwszych unimaxach zostały wymienione na gąbki + drobny żwir kwarcowy aby zwiększyć filtrację mechaniczną ale w sumie nic się nie zmieniło. Po nocy pyłków jest mało ale wraz ze wzrostem aktywności ryb zaczynają latać pyłki. Będę jeszcze kombinował z cyrkulacją - zobaczymy jaki będzie efekt.

Zapytałem bo w długich akwariach (moje ma 200cm) jest właśnie problem z cyrkulacją wody -też się borykałem z tym problemem latających paprochów . Rozwiązałem ten problem tak :- strona prawa - przerobiony wylot z deszczowni tak żeby tylko było 5 większych dziur od strony szyby frontowej (reszta zaślepiona koszulką termokurczliwą - kubeł pracuje tylko jako biologiczny) pod tym wylotem umieściłem filterek wew aquaela 750 który ma tylko wodę pchać (przy okazji ma gąbkę wiec robi za filtr mechaniczny) .Po lewej stronie w tylnym narożniku umieściłem filtr Juwela Bio-flow który pracuje jako filtr mechaniczny i jednocześnie działa jako skimer - zbiera z powierzchni wody - i wodę wypycha po tylnej szybie - uważam ze ta konstrukcja Bio-Flow to świetny wynalazek, i woda jest dużo lepsza . Efekt jest taki ze woda po akwarium krąży. Mam także falownik taki jak do morskich ale ma za dużą moc (5000l/h) i po włączeniu robi się efekt jak w pralce "Frani". Jeśli już stosować falowniki to najmniejsze z możliwych takie jak do kostek w solniczkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Unimaxy dają radę i nie dają :) Na początku były dwa i biologicznie dawały radę ale mechanicznie niezbyt mimo że cyrkulacja była ok. Dorzuciłem trzeciego Unimaxa i nadal pływają mi pyłki w akwarium. Złoża w dwóch pierwszych unimaxach zostały wymienione na gąbki + drobny żwir kwarcowy aby zwiększyć filtrację mechaniczną ale w sumie nic się nie zmieniło. Po nocy pyłków jest mało ale wraz ze wzrostem aktywności ryb zaczynają latać pyłki. Będę jeszcze kombinował z cyrkulacją - zobaczymy jaki będzie efekt.

Zapytałem bo w długich akwariach (moje ma 200cm) jest właśnie problem z cyrkulacją wody -też się borykałem z tym problemem latających paprochów . Rozwiązałem ten problem tak :- strona prawa - przerobiony wylot z deszczowni tak żeby tylko było 5 większych dziur od strony szyby frontowej (reszta zaślepiona koszulką termokurczliwą - kubeł pracuje tylko jako biologiczny) pod tym wylotem umieściłem filterek wew aquaela 750 który ma tylko wodę pchać (przy okazji ma gąbkę wiec robi za filtr mechaniczny) .Po lewej stronie w tylnym narożniku umieściłem filtr Juwela Bio-flow który pracuje jako filtr mechaniczny i jednocześnie działa jako skimer - zbiera z powierzchni wody - i wodę wypycha po tylnej szybie - uważam ze ta konstrukcja Bio-Flow to świetny wynalazek, i woda jest dużo lepsza . Efekt jest taki ze woda po akwarium krąży. Mam także falownik taki jak do morskich ale ma za dużą moc (5000l/h) i po włączeniu robi się efekt jak w pralce "Frani". Jeśli już stosować falowniki to najmniejsze z możliwych takie jak do kostek w solniczkach.

Mógłbyś rozrysować w paincie jak to wygląda? Właśnie mam dylemat jak rozprowadzić cyrkulację w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to zrobiłem tak - w ten sposób wygląda u mnie cyrkulacja wody i jest to w miarę skuteczne.

Tylko masz sprzęt przy przedniej szybie. Trochę chyba przeszkadza?

Kupiłem teraz drugiego Juwela i będę go zakładał z prawej strony a wylot zrobię tak jak wylot z deszczowni tak ze nie będzie widoczny, a zamiast tego filterka który obecnie jest pod deszczownią zainstaluję malutki falownik taki 1000l/h jak do nano-morskich i powinno być. Juwel pomimo "kobylastych" rozmiarów jest praktycznie niewidoczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotorelacja z zakładania maleństwa :D na dużym poziomie jak również sama aranżacja.

Obsada również ciekawa - Brzanki Denisona przepiękne rybcie - jak wyszły cenowo?

Gdzie nie spojrzeć same plusy - tylko termometr z wężykami nie za bardzo w tak widocznym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się w najbliższym czasie zmniejszyć te zdjęcia. Trochę ich jest więc to potrwa.

Na innych forach nie miałeś z tym problemu.

Na innych forach są dokładnie te same zdjęcia, tyle że większość for ma automatyczne zmniejszanie a tutaj tego nie ma. Jedynie na tym forum muszę zmniejszać zdjęcia także będę musiał ponad 25 zdjęć zmniejszyć i wgrać od nowa na serwer - proszę o cierpliwość ponieważ trochę na to czasu trzeba poświęcić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...