Skocz do zawartości

[112L] Akwarium ogólne - aktualizacja str. 3


Haczyk94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie foty udało mi się zrobić oraz chcę się upewnić czy maluchy to Zbrojniki niebieskie i co to za trawa. :)

 

I naprawdę proszę o pomoc z tym pokarmem i nawozem. Będę wdzięczny i jak nabiorę doświadczenia to przestanę wam głowę zawracać i będziemy się lepiej dogadywać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna aranżacja i ostateczna.

 

Wszystko jak było z spraw technicznych.

 

Flora:

-Żabienica Blehera

-Nadwódka wielonasienna

-Bakopa drobnolistna

-Ponikło igłowate

-Mech jawejski

-Lotos tygrysi

-Języcznik australijski

-Limnofila (chyba i nie wiem jaka)

-Coś z dużymi liśćmi

 

Fauna:

4 x Prętnik karłowaty ( 2 pary)

2 x Pielęgniczka Ramireza (parka)

20 x Neon innesa

6 x Kirysek panda

2 x Zbrojnik niebieski

1 x Hypostomus plecostomus (chyba)

 

Nawóz Aqua Art Planta Classic i myślę czy kupić Ferro i Makro, czy coś? :)

 

Za jakiś dłuższy czas myślę o 4 świetlówkach i butli.

 

Pokarm urozmaicony:

- powierzchnia/toń Vitality&Color, Ichtio Vit, Vegetable

- dno narazie Tera Wafers Mix, a planuję Tropical Mini Wafers Mix, Ichtio vit tabletki, oraz Vegetable tabletki lub Spiruline

Nie wiem czy na dno Ichtio vit się przyda i czy wybrać Spiruline i jak tak to jaką? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Należy rozróżnić nawożenie metodą EI od zbilansowanego nawożenia solami - nie każde nawożenie solami oznacza że metoda którą stosujemy to EI - ta polega generalnie na nielimitowaniu składników mineralnych - przedawkowujemy wszystko - i co tydzień robimy podmiany wody w ilości co najmniej 50%

Ja takiej metody nie stosuję - natomiast sprawdziłem u siebie metodę zbilansowanego nawożenia i tą mogę polecić. Omówiłem ją dość dokładnie tu nawozenie-roslin-w-akwariach-ht-high-tech-wersja-radosna-t46371.html .

I teraz jeśli założymy że

Nasze akwarium ma 100l wody

Chcemy rozrobić każdego roztworu po 500ml

Będziemy codziennie dozować te roztwory w ilości 5ml

I chcemy uzyskać typowe dla akwarium roślinnego stężenia NO3-10mg/l , PO4 - 1mg/l, K+ 20mg/l , Mg+ 3mg/l (resztę Mg mamy w kranie) bierzemy :

KNO3 25g

K2SO4 40g

MgSO4 40g

KH2PO4 - 2 g

Rozpuszczamy w 400ml wody i uzupełniamy do 500ml (używamy wody demineralizowanej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyliczyłem sobie trochę dokładniej, bo dla mojej objętości i chcę się upewnić czy ok.

KNO3 26g

K2SO4 29g

MgSO4 48g

KH2PO4 - 2 g

Rozrobione w 400ml + 100ml i dawkowane 5ml dziennie.

 

Chcę jeszcze podawać mikro intermag, ale jak to rozrobić i dawkować?

 

I mogę jakoś dawkować Aqua art classic, bo dużo mi zostało..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz kalkulatora zulixa to masz zakładkę ogrodnicze i tam możesz podstawić mikro plus intermagu .W zakładce podstawowe masz także moduł do liczenia nawozów firmowych - żelazo powinno znaleźć się w przedziale między 0,4 -0,8mg/l i według tego dawkować Aqua art . Jeśli nie dasz rady sam policzyć to pisz - pomogę - choć wskazane by było żebyś troszkę pokombinował i doszedł jak to zrobić poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...