Skocz do zawartości

[112L] Akwarium ogólne - aktualizacja str. 3


Haczyk94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jest to moje pierwsze akwarium. Jednak parę lat temu tata miał akwarium o tych wymiarach, a następnie około 250l. Więc Mam w domu kogoś kto może pomóc.

Akwarium nabyłem od cioci razem z filtrem i korzeniem (pokrywa pochodzi z pierwszego akwarium taty co mnie cieszy!).

 

Akwarium:

- proste o wymiarach 80x40x35

 

Pokrywa i oświetlenie:

- pokrywa przerobiona, tzn. powiększone otwory z tyłu na węże

- oświetlają akwarium dwie żarówki Narva 18W

 

Filtr:

- JBL e900 z wkładami własnej roboty, a mianowicie nieużywany (niepotrzebny leżał) filtr z oczka wodnego rozebrałem i miał dwie gąbki. Jedną gęstą druga rzadką. Wyciąłem z nich wkłady do koszyków i dałem w parach gęstą z rzadką, a w filtrze kombi boczne dałem tylko z rzadkiej gąbki. Dolny koszyk zasypałem ceramiką o dużej porowatości.

- zamontowałem deszczownię (podwójną) i skierowałem ją prawie pionowo w dół i myślę, że uzyskałem dobre napowietrzenie i odpowiadający mi hałas (to znaczy jest stosunkowo cicho)

 

Grzałka:

-250W.. tak wiem za duża, lecz z taty akwarium i akwarium mam w szafce nie przeszkadza mi. Na razie niech jest.

 

Ozdoby:

-korzeń (franca pływa i przyciśnięty kamieniem tym dużym_

- płaski kamień z zoologicznego (kupiony niegdyś do terrarium z ptasznikami, lecz nie wykorzystany)

- czaszka która mi się bardzo podoba, również od pająków, lecz tamte jej nie szanowały bo pajęczyną ją potraktowały i jej widać nie było więc leżała w szafce i ją wyczyściłem i jest w akwarium

- dwa kamienie też z terrariów, jeden jakiś płaski i jasny, drugi nie wiem nawet co to za kamień ( i czy na pewno :D), ale jest to moje znalezisko o fajnym jajowatym kształcie :)

 

Podłoże:

- nie pamiętam nazw i rozmiarów

- to ciemne to chyba kwarc i są go 3 worki

- 2 worki kamyków dość drobnych

- 2 worki kamyków grubych

- chcę kupić jeszcze dwa worki jakiegoś podłoża żeby lepiej obsypać roślinki i żeby zwyczajnie więcej go było

 

Rośliny:

- posiadam 4 gatunki, lecz nazw nie znam, bo tata mi dzisiaj je kupił

- planuję kupić jeszcze więcej roślin , by było zielono szczególnie na trzecim planie, a na pierwszy jakieś trawki (rosła by jakaś w czaszce?). Ogólnie nie mam pojęcia o roślinach, ani jakie kupić, chyba co się spodoba, ewentualnie posłucham sprzedawcy lub was.

 

Ryby (planowane):

- 10 x Neon innesa

- 10 x Razbora klinowa

- 6 x Kirysek

- 2 Zbrojnik niebieski

- 3 x Prętnik karłowaty

 

Pokarmy, nawozy i inne:

- nie mam, nie wiem jakie - proszę o poradę. :)

 

Zdjęcia:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twoich wypowiedzi i ze zdjecia widze ze masz deszczownice umieszczona nad powierzchnia wody i Ci chlupie. Napowietrzanie wody w akwa odbywa sie poprzez ruch tafli wody. Obniz deszczownice, dolej wody, ustaw ja na plasko lub do gory na tafle i bedzie ok i moze w ogole nie bedziesz jej slyszal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą, będą. Jutro może. :) Dużo jeszcze nakupić roślinek? Chce jakąś trawkę i może mech, lecz tata twierdzi że mech to zły pomysł bo gnije i brudzi wodę. prawda? I ile kupić Jeszcze roślin żeby zielono i ładnie było?

 

I zmieniam obsadę na:

20 x Neon innesa

6 x Kirysek

2 x Zbrojnik niebieski lub inny glonojad

3 x Prętnik karłowaty

3 x Pielęgnica ramireza

 

Pomóżcie z tymi roślinkami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ich nie ma. I mam nadzieję, że razem z nimi ślimaków bo na jednej znalazłem z 5.. chce w ich miejsce posadzic Kakombe, czy jak to tam lub coś w tym stylu.

Kabombę - jeśli już.

Obyś tylko nie przeoczył żadnego ślimaka.

Akwa widać, że się rozwija.

Na początek bardzo fajnie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie krowy :D

A więc tata dzisiaj nie oparł się pokusie i kupił mi prętniki i glonojady. Wszystko fajnie tylko jeden glonojad nieznanego gatunku i niby duży rośnie no ale niech będzie.. Mam nadzieję, że się uchowa. :)

 

I mam do was prośbę. Możecie mi napisać jaki pokarm kupić do obsady, którą zaraz napisze oraz jaki nawóz do roślin? Bo chcę złożyć zamówienie, testy JBJ też kupię.

 

Obsada:

Prętnik karłowaty 4szt

Zbrojnik niebieskie 2szt młode (domyślam się po wyglądzie, że to zbrojnik niebieski)

Nieznanego gatunku glonojad 1szt

Neon innesa 20szt (planowane)

Kirysek 6szt (planowane)

Pielęgnica Ramireza 2szt (planowane)

 

Dziękuję za pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...