Skocz do zawartości

molinezje - kilka pytań


luki0830
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam w akwarium 5 molinezji (1 samiec black molly, 2 samiczki black molly, i 2 złote) oprócz tego 21 neonów inessa, 1 zbrojnik, 4 kiryski, 1 krewetka amano. Akwarium 140l (80x35x50).

Mam takie pytania:

1. Czy któreś z tych ryb mogło zjeść krewecię rc?2. Czy to normalne, że molinezje czarne "pogubiły" łuski w okolicy płetw dolnych na brzuchu i częściowo na boku? (mam samca jakiegoś chyba nie wyżytego seksualnie ;) bo wczoraj kupiłem 2 samiczki czarne i były ładne całe czarne ale jak je wpuściłem to samiec od razu przeszedł do "dzieła" ;) zaczął je ganiać i tym swoim "ogonkiem" atakować, dobrze, że jest dwie to jedna w międzyczasie odpoczywała ;) ale czemuś tych złotych tak nie gania, i po tych gonitwach zauważyłem, że i te czarne samiczki są jak by poobcierane z łusek, widać białe ciało ryby, są to takie plamy jakby brakowało łusek)3. Co to za molinezja, i czy można do tej obsady jeszcze wpuścić ze 2-3sztuki? http://imageshack.us/photo/my-images/214/86572121.jpg/ (widziałem taką w sklepie akwarystycznym, miała taki długi księżycowy ogon, dł ok 7cm, kolor taki ognisty pomarańcz, pani w sklepie nie potrafiła określić jej dokładnej nazwy powiedziała tylko, że to molinezja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1

Molinezje mogły podjeść krewetkę - jeśli była nieduża.

Ad.2

Z tymi łuskami to nie jest normalne, obserwuj czy ryby nie mają innych objawów?

Ad. 3

Nie mam pojęcia co to za odmiana, ale pamiętaj że one będą się krzyżować między sobą.

 

Dokup kirysków, bo są stadne minimum 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra,przecież nawet z poważną wadą wzroku widać że to mieczyk,a dokładniej mieczyk hellera odmiany lira i ubarwieniu odmiany wagtail.Proszę nie kompromitujcie tego forum.

A ta pani chyba straciła pracę w warzywniaku i z braku pracy poszła sprzedawać ryby w zoologicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...