Skocz do zawartości

[72l] towarzyskie


k.laudi.a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pierwsze "większe" akwarium. Dołożyłam wszelkich starań, aby przynajmniej choć trochę przypominało podwodny świat i bujną roślinność. Akwarium ma 2 miesiące zaczynałam od paru listków roślin kupionych na allegro. Jak na razie wszystko idzie zgodnie z planem :)

 

wyposażenie: świetlówka 15W T8, filtr aquael turbo 500, grzałka z termostatem, bimbrownia własnej roboty wymieniana co jakiś czas podłączona do filtra na dzień, w nocy podawany jest tlen.

obsada: para pielęgniczek Ramireza, 15 neonów, 5 kirysków pstrych w tym 2 albinosy

 

Czekam na ewentualne rady, każda krytyka i ocena jest dla mnie ważną wskazówką :)

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

post-12025-13685168562986_thumb.jpg

post-12025-13685168563422_thumb.jpg

post-12025-13685168563786_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze o tym wiem, już od pewnego czasu planuje przebudować pokrywę aby wstawić jeszcze jedna świetlówkę, jednak nie jestem aż takim mechanikiem i nie wiem od czego zacząć tym bardziej ze pod pokrywa nie ma na nią miejsca :|

Więc po co to CO2?

I tak nie działa przy tym oświetleniu.

A tak poza tym zbiornik nieźle wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pokój jest z oknem na południe i chcąc nie chcąc, mimo ze starałam się ustawić akwarium w najciemniejszym punkcie pokoju w dzień dociera do niego dość dużo światła co czasem utrudnia jego obserwacje. Wiec oświetlenie akwarium wspomagane jest oświetleniem dziennym, gdy przez 2 tygodnie nie było podawane CO2 pojawiły się glony na tylnej ścianie akwarium i oblepiały rośliny, po wyczyszczeniu zbiornika i ponownym podawaniu co2 problem zniknął, wiec stwierdziłam ze jeżeli rybkom to nie szkodzi to czemu nie tym bardziej ze to nie są jakieś ogromne ilości dwutlenku węgla bo większość drobnych bąbelków ląduje na powierzchni :)

 

co nie zmienia faktu ze dodatkowe oświetlenie bardzo by się przydało bo rybki prezentowałyby sie o wiele lepiej, a rośliny mogłyby "rozwinąć skrzydła" , dużo juz czytałam o dodatkowym oświetleniu w pokrywie WORMAK jednakże nikt z bliskiego otoczenia nie chce sie tego podjąć bo każdy mówi po co? i ze szkoda pokrywy, mogłabym zrobić to sama ale chyba zbyt estetycznie mi to nie wyjdzie tym bardziej ze trzeba wyciąć cześć pokrywy wstawić tam świetlówki a stateczniki zamocować poza pokrywą, nie chcę aby wyszło gorzej niż jest ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez ingerencji w pokrywę:

http://www.zoolight.pl/product-pol-623- ... OWOSC.html

Niewiele więcej, ale jednak więcej ;)

 

Z ingerencją w pokrywę:

http://allegro.pl/modul-ecolight-t-5-24 ... 34165.html

Wystarczy zrobić dwa otwory i przykręcić.

 

http://allegro.pl/atti-dodatkowe-oswiet ... 98112.html

Tu już trzeba pomyśleć o upchnięciu statecznika.

Mi udało się wcisnąć w korytko pokrywy obok drugiego statecznika ;)

 

Można się też pobawić z modułami Aquael Ecolight.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...