Jump to content

Ok 100l

szymek150
 Share

Recommended Posts

Czy mogą być:

-neon inessa ok 5 sztuk

-kardynałki ok 5 sztuk

-danio 3/4 - nigdzie nie spotkałem się czy może być

-4 kiryski (moja mama je uwielbia)

-ślimaczki helenki (jakby się zatoczki rogowe wdarły)

Dalej podajcie pomysły i czy takie może być?

• 1 month later...

Od razu przepraszam za odkopanie tematu ale nie chciałem nowego zakładać.Akwarium będzie miało 112l (80/40/40)

Obsada następująca:

1+1 pielęgnica ramireza

1+2 prętnik karłowaty

15-20 neon innessa

1+1 zbrojnik niebieski

6 kirysków panda

Czy taka obsada pasowała by do 112l ?

Ja bym odpuścił te prętniki, bo masz Amazonię + Prętniki. Może zamiast parki ramirezek i haremu prętnika jeden harem innej pielęgniczki? Np:

Apistogramma Panduro

A. Agassizi

A. Macmasteri

Nannacara Anomala - Akarka Paskowana

w ilościach 1+2/3

Są większe od ramirezek, będą się lepiej prezentować.

Mogłaby. Boliwijskie, Kakadu, Ramirezy dostaniesz w praktycznie każdym sklepie. W wielu typowych zoologach dostaniesz też Agassizi. Nie we wszystkich, ale w wielu. Natomiast te ciekawsze pielęgniczki to w sklepach typowo akwarystycznych. W miastach z reguły jeden taki sklep znajdziesz. Jeśli mieszkasz na śląsku, to nie powinno być żadnego problemu. Szukanie upragnionych rybek to też część tego hobby :D

Więc ode mnie:

Gurami 1+2

Neon lub Razbora lub Bystrzyk 15 sztuk (Danio i Kardynałki wolą chłodniejszą wodę)

Ramirez 1+1

Kirysek 10 sztuk lub Zbrojnik Niebieski 1+1

A to ?

Myślę żeby się nadało.Tylko czy nie mieszamy kontynentów ?

Tak.Mieszkam na śląsku.Przyznam że jak ostatnio byłem w 3 akwarystycznych to w żadnym nie było ani ramireza ani kakadu.Tylko księżniczki z burundii + jakieś stadne.

I jak coś to jakie gurami ?

Jak masz możliwość podjechania do Gliwic, to zdrowe i ładne Agassizy dostaniesz w Arenie, tam teżmają Kakadu, Ramirezy i Boliwijskie. Panduro, i inne ciekawostki są dostępne Malawi na skrzyżowaniu ulic Nowy Świat i Pszczyńska. Standardowy zestaw Ramirezek i Kakadu masz też w hurtowni akwarystycznej na nowym świecie, jest tam tanio, ale są dziwne godziny otwarcia.

Jest też sklep w Auchan, jest OK. I nic ponad to.

Nie kupuj niczego w sieciówkach Zooafryka. Równie dobrze możesz przepuścić zdrowe ryby przez mikser prosto do akwarium. Mają często w porządku obsługę, ale ich dostawca powinien się sam spoliczkować.

Ja swoje akwaria zaopatruje właśnie w Gliwicach, w których z resztą mieszkam. Efekt masz w podpisie.

Mam nadzieję, że post nie zostanie wzięty pod uwagę jako rodzaj reklamy. Chodziło o pokazanie dostępności gatunków w okolicy.