Skocz do zawartości

wypływający korzeń


@rek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakładam ten wątek ponieważ wiele osób, które zakupiły korzenie do ozdoby akwarium ma problemy, aby go zatopić. Też miałem ten problem. Radziłem się w sklepach zoologicznych co mogę zrobić, aby nie wypływał (większość mówiła żeby go ugotować), ale dwie godziny się gotował i nic. W końcu wpadłem na pomysł żeby zamontować na korzeniu przyssawki. Po ich przymocowaniu wyjąłem z akwarium podłoże włożyłem korzeń z przyssawkami i od tygodnia już nie wypływa.

 

Czekam na wasze pytania ;)

Wszelkie inne pomysły także mile widziane. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)wiadro z wodą i solą albo akwarium rezerwowe. Ja moczyłem tak swój "kijak" jak to mówi mój bratanek. Jak zatoną to po opłukaniu poszedł do akwarium docelowego.

2) Parownica też dobra sprawa jak masz duże znalezisko a nie masz jak gotować. Ale liczyć się trzeba że to zajmuje kilka ładnych godzin.

3) wiertarka dyskretnie się rozwierca korzeń ten szybciej nasiąka wodą i idzie na dno.

4) dłuto, sylikon akwarystyczny, kamień w korzeniu robisz zagłębienie wkładasz kamień zaklejasz porządnie sylikonem. Zbrojniki przez takie rozwiązanie nie będą aranżować akwarium po swojemu.

5)autoklaw dla tych co mają znajomości. (Ale nie taki do analiz medycznych czy chemicznych) Przemysłowy o taki do impregnacji drewna

 

Z tymi metodami spotkałem się w praktyce i na forach akwarystycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...