Skocz do zawartości

Zielone niteczki na szybie


Cyrus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiaj na przedniej szybie zaobserwowałem takie oto zielone niteczki, dość krótkie i dopiero widoczne pod światłem:

 

http://desmond.imageshack.us/Himg20/scaled.php?server=20&filename=dsc0008wy.jpg&res=medium

 

Dodam, że akwarium zostało uruchomione dopiero wczoraj rano, zastanawiam się co to jest? Dodam, że w akwarium mam razbory galaxy, gupiki i krewetki. Stąd też zastanawiam się czy nie jest to jakaś ścinka z mchów, ale nie wiem. Proszę Was o pomoc w tej sprawie, z góry dzięki :)

 

Edit: Edytuj posty.

 

Proszę o pomoc, nie chciałbym zaszkodzić lokatorom tego akwarium, a niepokoją mnie te niteczki :/

 

Temat zamykam. W razie dalszych pytań proszę o pw. Odblokuję.

//Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium dojrzewało?

Niteczki są przyczepione do szyby, czy pływają?

Dzięki za odpowiedź :)

 

Akwa dojrzewało 2 tygodnie - co 3 dni były podmianki po 5 litrów odstałej wody.

 

Nitki są przyczepione do przedniej szyby.

 

Edit: Edytuj posty!

Dulle

 

No lipa, pojawiły się też na tylnej szybie. Rozmawiałem o tym problemie z obsługą sklepu zoologicznego - powiedzieli, że glony, które powstały na przedniej szybie bo mam ją naświetloną również słońcem (od okna). Teraz moje pytanie brzmi czy skoro pojawiły się również te nitki na tylnej szybie to jak z tym walczyć - póki co zeskrobałem z przedniej (te z tylnej zauważyłem przed chwilą). :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, tak czy siak miałem mus na zakup testów wody, z których wynika, że mam lekko zawyżony poziom NO2 oraz Kh. Z drugiej strony może to też być wynik dojrzewania akwarium i Amazonii - będę kontrolował na bieżąco tak ze wskaźnikami jak i glonami ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzie bardzo Cię przepraszam, ale przyczyną tego jest ..., a skutkiem są zielone "niteczki". Jeśli zlikwidujesz skutek, a nie przyczynę to skutek będzie się ciągle pojawiał. Pierw należy usunąć przyczynę wtedy tego skutku nie będzie. Chyba, że dałeś nie jasną radę typu:

ścieraj to jak się pojawi - wtedy tego nie będzie. Gratuluje rady.

 

Post nic nie wnosi do tematu - następnym razem potraktuję to jako spam.

Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...