Jump to content

Biały osad, co to jest i jak z tym walczyć?

fiwus
 Share

Recommended Posts

Zbiornik zalany 10 dni temu. Obecnie znajdują się w nim rośliny i pracujący sprzęt, który czeka na mieszkańców.

Na ścianach zbiornika pojawia się dziwny biały osad. Czyścikiem schodzi, jednak na następny dzień znów to samo. Dodam tylko, że woda jest przejrzysta, wręcz idealna.

Załączam zdjęcie i proszę o pomoc

Dołączona grafika

Żaden. Po prostu umyj szyby.

Co ile to wraca?

Wypławki unikają światła chyba że jest plaga. Zaciemnij akwarium na kilka dni i sprawdź czy to "cuś" pojawia się podczas zaciemnienia. Na innym forum powodem takiego osadu był pokarm w płatkach tropicala ale ty jeszcze nie masz ryb więc to odpada. Mogą to być pierwotniaki nie zawsze robi się woda mleczna od nich. Jak często podmieniasz wodę w akwa? Czy czyścisz filtr? jak pierwotniaki to możesz czekać aż się zbiornik ustabilizuje. Do tego czasu normalnie podmieniasz wodę i czyścisz filtry. Lub podajesz nadmanganian potasu.

• 1 month later...

Mam duży problem z wodą w akwarium. W wodzie pływa dziwny kurz, który osadza się na szybach i dnie. Próbowałem już zmiany żwiru, bo myślałem że to jest to, ale nie pomogło. 50% podmiany wody, sól niejodowana, przyciemnianie na 4 dni też nie pomaga. Jakiś czas temu (2 miesiące) zdechła mi rybka i leżała w wodzie kilka dni. Od tamtej pory nie mogę wyjść na prostą.

Link do filmu:

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!