Skocz do zawartości

Gupik porod


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem zdenorwowany,podniecony i jestem ucieszony, bo najprawdopodobniej za kilka dni bedzie mi sie gupik rozwiazywal:) i mam pytanko. Jak zachowuje sie gupik przed porodem?

CZy nie strsuje go trzymanie w kotniku? dzis dalem ja do AQ 10L i tam mam butelke z otworkami i sobie tam plywa. Prosze o pomoc poniewaz bede pierwszy raz odbirac porod :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupik przed porodem robi się niespokojny, chowa się. Kiedy do "porodu" jest już blisko, to brzuch wydaje się być kanciasty. Trzymanie go w kotniku na pewno go stresuje. Dlatego trzeba rybę obserwować i dać ją tam jak najpóźniej.

 

Ps. Temat poruszany wiele razy, przydatna opcja search.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko z tym "kompendium" Tylko ze jak jest ona w ogolnym to samiec lub dwojka samczykow ja gania to zle czy dobrze?

EDIT:

Prosze odpowiedziec ona jest w ciazy a SAMIEC ALBO DWA PLYWAJA ZA NIA NON STOP A ONA UCIEKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to normalne zachowanie gupików. Samce zawsze krążą wokół samicy - gdy samica jest kotna to tym bardziej nie będą dawać jej spokoju. W tej sytuacji lepiej żebyś odizolował samicę w kotniku by zapewnić jej spokojny poród :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...