Skocz do zawartości

Larwy ważki w krewetkarium.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam krewetkarium 19l, dzisiaj rano zobaczyłem w nim taką jakby chudą krewetkę. Potem gdy troche poczytałem okazało się że są to larwy ważki :o . Nie wiem skąd się wzieły i jak je tępić. Mogę nawet lać chemie ale żeby tylko tego nie było. Parametry wody to Ph 7,5 a GH 11. Dodam też link do krewetkarium.

shrimp-land-by-kuba-t42613.html

POMOCY! :help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś inne akwarium oprócz tego krewetkarium ? Rozumiem że masz bojowniki. Spróbuj je wyławiać, mogą służyć jako pokarm dla ryb. Wyjmujesz, siekasz, i zamrażasz :) Nie polecam wrzucania żywych, są to drapieżniki polujące na ryby, nie wiem czy krewetkom mogą też zaszkodzić. Ale nie wiem, jak mogły ci się zalęgnąć, tymbardziej że ostatnio minął właśnie okres zimowy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej byś je zauważył. Ale bardzo prawdopodobne że jest ich więcej. Tak jak pisałem, wyjmuj, możesz je zamienić na pokarm mrożony ;). One nie staną się plagą jak ślimaki, nie będą się rozmnażać, więc wyjmuj a wkrótce będzie po kłopocie. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz larwy ważki w akwarium, to zapewne trafiły tam z jakimiś roślinami. Rozmnażać się nie będą, bo to w końcu tylko larwy. Ja bym je po prostu wyłapał, bo lanie chemii, by się ich pozbyć to idiotyzm. Nie widzę też żadnego powodu by bezmyślnie zabijać te larwy zwłaszcza, że niektóre gatunki ważek są prawnie chronione w Polsce. Lepiej wypuścić je do jakiegoś strumienia, rzeczki, bajorka lub stawu niech sobie żyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...