Skocz do zawartości

Bojownik wspaniały(syjamski) pływanie na skos samica


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kupiłam 2 bojowniki samca i samice samiec ma sie dobrze ale nie pokoi mnie samica.

Pływa na skos nie ma żadnych uszkodzeń pojwiło się to jakąś godzinę temu bojowniki kupiłam przed 11 a wpuściłam je do baniaka o 11 czy to może jakiś szok temperatura 23 stopnie

Innym rybą tak się nie dzieje :|:|:|

 

A i jeszcze co jakiś czas tak dziwnie się skręca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw lepiej temperaturę na ok 27 stopni....nie wiem jakie masz inne rybki, ale bojowniki preferują temperature 25-29stopni, a więc twoje wspomniane 23 to dużo dla nich za mało. Do tego są bardzo wrażliwe na zbyt niską temperature i istotne jej wachania, co poduje ich osłabienie i liczne choroby.Ehhh, może po prostu zafundowałeś samiczce szok chemiczny, wpuszczając ją perfidnie z worka prosto do wody, tak się nie robi, powinno się przyzwyczaić rybkę, odlewając odrobinę wody z akwarium do worka, odstawić na 10-15 minut i dopiero wpuszczać rybkę. Poczekaj spokojnie i obserwuj co się będzie działo, jak pojawią się białe plamki np. to wtedy podnieś temperature do 30 stopni i wlej odpowiednią ilość środka na rybią ospę np. ichtiosanu:-) Zabije on kulorzęska, powodującego rybią ospę i inne bakterie:-) A woda w akwarium była odstana?

PS. Radze ci usunąć posta, którego napisałeś jeden pod drugim i zeedytować poprzedniego zanim moderatorzy na Ciebie(zresztą słusznie) nakrzczą;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzebuję jak zacgoruje do podwyższę miałam kiedyś niebieskiego samca i go trzymałam przez 2 lata w temperaturze 20-22 stopni

 

Mod:co znaczy słowo zacgoruje bo nie wiem jak poprawić :mrgreen:

 

a i takie słowo jak czymalam to już przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co się pytasz ludzi o radę, skoro jak ktoś Ci odpowie to mówisz, że wiesz lepiej i chcesz żeby temat zamykali..? To w ogóle nie zakładaj tematu i rób po swojemu..Postów sobie nie nabijaj. Już zauważyłem kilka takich twoich temacików gdzie się coś pytasz a jak Ci odpowiedza to odpowadasz, że nie, tak ja nie mam, mam tak i robisz swoje.. więc po kiego... zakładasz temat?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem pytanie było inne, ale odpowiedź na nie może być właśnie związana z temperaturą. Jak mnie pytasz co lubie jeść na obiad, odpowiadam: pierogi. A przecież wcale nie pytałaś mnie o pierogii:/ Ehhh może i opiekujesz się rybkami od 8 roku życia, ale z tonu wypowiedzi wnioskuje, że masz lat góra 10. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorka ale mam 15 wiesz a bojowniku hoduje sobie w akwarium które jest na biurku i nie będę płacić na następną grzałkę bo moja idzie 24h na Dobę i grzeje maksimum 25 stopni

W domu mam dokładnie 6 akwari w użytku wszystko moje więc nie mam dużo czasu by zajmować się najmniejszym akwa najwięcej poświęcam moim paletką ale to już tego nie zmieściłam w podpisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru z Tobą dyskutować, bo to nie miejsce na tego typy głupie rozmowy. Powiem Ci tylko, ze jesteś bardzo dziecinna na te swoje 15 lat.... jak nie masz czasu zajmować się 6 akwarium to, nie trzeba było go zakładać...rybki to też istoty żywe, czują, chorują i potrzebują odpowiednich warunków...jeżeli nie masz czasu bądź pieniędzy żeby im je zapewnić nie bierz się za opiekę nad nimi, bo jeżeli krzywdzisz te stworzonka umyślnie to jesteś zwyczajną sadystką:/ Btw. współczuję paletkom, przy twoim podejściu szybko wykończysz te wrażliwe ryby. Przepraszam modów, za ten post nie na temat, ale wkurza mnie jak ktoś pastwi się nad jakimkolwiek żywym stworzeniem, a że rybki uwielbiam, to mnie to irytuje podwójnie. Rzeczywiście chyba czas zamknąć ten, nie wiem po co założony temat:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa yhhy po prostu akwa 30l założyłam tak jakby dla dziadka

A jak każdy wolny czas spędzam przy rybach

Nie martw się o moje paletki żyją już 5 lat i wiele razy się rozmnażały

Mam takie pytanie czy jest ktoś oprócz mnie który słabo się uczy w budzie i nie ma przyjaciół

a każdy wolny czas spędza przy rybach sprzątając u nich robienie przeglądów ja dziennie każdemu baniakowi poświęcam min mum 1,5 godziny dziennie czasem idę spać nawet o 1 w nocy bo jestem tak zajęta sprzątaniem i oglądaniem ryb

Sto razy bardziej wole na rybki patrzyć niż np na telewizor

 

A może dlatego wydaje się tobie dziecinna że bardzo rzadko rozmawiam z ludźmi

 

myślisz że bym nie chciała mieć w akwa 30l 27stopni pewno że bym chciała tylko ja po prostu na lepszy sprzęt nie mam tyle kasy

 

Mój tata zarabia na miesiąc 2tyś 4zł na h złotych mama nie pracuje to myśl;icie ze ja z kąd ma te pieniądze wziąść u nas w domu jest 5 i jeszcze babcia i dziadek na dole

 

Kieszonkowego nie dostaje musze posprzątać u babci w domu żeby dostać jakiś grosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzątam u babci za darmo,z poczucia obowiązku ^^ No ale to może tylko mnie tak wychowali...

 

A kieszonkowego w życiu moja ręka nie dostała.

 

Ja przy rybkach spędzam (zależnie) od 3 do 5 godzin. Czasem pół dnia lub więcej, zależnie od potrzeb. Więc 1,5 godziny to stosunkowo mało.

 

Nikt nie wydziera się, że nie zwiększasz temperatury, tylko że pytasz a potem i tak mówisz swoje i zaprzeczasz radom. Nie przekręcaj.

A po co mówisz, że nie masz przyjaciół? To coś zmienia? Nie sądzę, że jakbyś miała przyjaciół to byś inaczej się zachowywała. Możliwe właśnie, że przez twoje upieranie się nawet w błędzie tych przyjaciół nie masz.

 

A że uczysz się słabo... To siądź przy książkach i wkuwaj. Pij magnez i jedziesz, a nie siedzisz na forum i się użalasz, że się słabo uczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...