Skocz do zawartości

Krewetkarium


Fecita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję założyć krewetkarium z krewetkami Crystal Red i Crystal Black, szczerze to nigdy się nimi nie interesowałem, ale z powodu nowego zbiornika postanowiłem w starym 96L stworzyć krewetkarium.

Mam w nim żwir kwarcowy pył 0,1-0,3, czy ktoś może doradzić jakie rośliny będą odpowiednie? Na pewno zakupię sporą ilość gałęzatek, ale niestety nie mam bladego pojęcia co jeszcze.

 

 

mod.- Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega u góry ma rację. Jeżeli nie miałeś nigdy krewetek może warto zacząć od jakiś prostych gatunków. Szkoda kupować trudniejsze, żeby padły Ci po pewnym czasie.

Co do roślin to na pewno jakieś mchy dla Krewetek. Co do reszty roślin do zależy od oświetlenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie miałeś jeszcze żadnych krewet to polecam ci Neocardiny bo Cardiny są trudne i drogie w utrzymaniu. Z roślin to możesz dać same mchy. ;)

 

Jedyna styczność z krewetkami to red cherry, które mam w akwarium, czym się różnią od innych krewetek cardiny? W jakim sensie trudne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. do Crystali musisz lecieć na RO żeby parametry były stabilne a do neocardiny możesz lać odstany kranovit. Cardiny też zazwyczaj są droższe w utrzymaniu za samą CR S musisz zapłacić ok 30zł, a za red cherry 5zł.

Faktycznie w takiej sytuacji zostanę przy red cherry, a jeszcze jedno ile można trzymać w zbiorniku 96L?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega mówił, nie pchać ich za dużo, bo i tak się rozmnożą. Co do ilości, która zacznie być już lekko przesadzona to zależy też czy będziesz miał tam jakieś ryby.

Nie planuje trzymania żadnych ryb oprócz młodych z kotnika żeby troche podrosły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze inne Neocardiny (chociaż RC to weterany pod względem wytrzymałości na wartości wody :) )

 

ps. Jak Ci się podobają Crystal Black to bardzo podobne są Hummele i podobno są łatwiejsze w utrzymaniu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze inne Neocardiny (chociaż RC to weterany pod względem wytrzymałości na wartości wody :) ) Moja ulubiona strona :)

 

ps. Jak Ci się podobają Crystal Black to bardzo podobne są Hummele i podobno są łatwiejsze w utrzymaniu :).

 

Faktycznie podobne, jednak z korzystam z tych bo RC mam już w ogólnym a zawsze odmiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też możesz mieć inne np. Blue bee,White pearl, Blue pearl, Yellow, Orange(do rozmnożenia słona woda), sakura(podobna do RC ale baardziej czerwona, Hummel, Tiger, Stripes. ;)

 

Mam już zamówione yellow, orange i green neon :) faktycznie sporo pracy przy krewetkarium ale warto, jeszcze raz dziękuje za pomoc :)

 

 

 

 

agunia997- Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...