Skocz do zawartości

pokochałem rybki ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za porady dotyczące ostatniego akwarium. Mam nadzieję, że i tym razem poświęcicie mi chwilę uwagi. Kupiłem właśnie akwarium 50l. Dzisiaj wlałem do niego wodę i czekam aż się uzdatni. Jutro mam zamiar wrzucić kawałki gałęzatki i poczekam żeby zobaczyć czy nie pojawi się zbyt dużo glonów w akwarium po paru dniach (mam nadzieję, że na razie wszystko jest ok co do planu). Dalej dosadzę Cyperus helferi. Akwarium 50/30/35. Pytania:

-Czy jest sens do tak małego akwarium sadzić rośliny podobne do trawy na dno (bardzo mi się podobają ;) ) ?

-Nie chcę przeginać z ilością rybek, chcę mieć danio i neonki; w jakich proporcjach te rybki i ile max mogę zakwaterować?

-Interesuję się trochę elektroniką, wiem też, że u niektórych zwierząt czerwone światło powoduje większy popęd; czy stosując wieczorem światło standardowe z pokrywy a kiedy kładę się spać delikatne czerwone światło diodowe nie zrobię czegoś źle?

Może macie jakieś przydatne sugestie, póki jeszcze nie ma w akwa rybek to wszystko do zorganizowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jej muszę coś napisać. Rośliny daj już teraz do akwarium, a ryby najszybciej za 2 tygodnie. Jakie masz oświetlenie, bo dla roślin dobre światło jest konieczne szczególnie dla trawniczka. Jak podasz ile masz W to ci powiem czy coś na trawnik się nada. W takim akwarium danio trzymać nie wolno za małe akwarium. Co do światła diodowego, to zauważyłam, że sporo osób je ma (więc chyba nie ma przeciwwskazań (nie świeć tylko nimi długo) ja jednak uważam, że jest to taki bajer, który cieszy oko, a nie ryby, bo w naturze tego nie ma i wg. ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście w naturalnym środowisku tego nie ma ale spróbuję i zobaczę co się będzie działo. Zaraz dodam parę roślinek, żarówka jest 15 watów. Myślałem, że danio to bez problemu może być do takiego akwarium, to jakie rybki sugerujecie? Znalazłem, że neonki mogą być, tylko ile?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wrzucić tam parkę ślimaków (takich dużych-nie wiem jak się nazywają, nie Helenki) większość ślimaków to obojnaki ale nie jestem pewien czy pojedyncza sztuka może się rozmnażać, neonki myślę, że będą ok, kiryski też bo fajny piasek dostałem do akwarium będą sobie szperać ;) ale pielęgniczki ramireza to nie jestem pewien, to nie za trudne jak na początek? Wiem, że na rybki za wcześnie dlatego chcę sobie dobrze wszystko zaplanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ramirezy, to generalnie nie są trudne w hodowli, ale są dosyć podatne na choroby i wirusy ;) Ampularie nie są obojnakami, występują u nich osobniki żeńskie jak i męskie, a że płeć nie sposób rozpoznać, to zwykle jeśli ktoś chce je rozmnożyć to kupuje kilka sztuk by być pewnym że znajdują się tam samce i samice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już co do ślimaków to wiem, że nic o nich nie wiem ;/ Podłoże to akwariowy drobny biały żwirek, okrągły. Na pewno kirysom się spodoba. Jeszcze jedno, to akwarium było używane i na zewnętrznych częściach szyb są zacieki z kamienia, kilka razy próbowałem je wyczyścić płynem do mycia szyb ale nie schodzą, może środek do mycia kabiny prysznicowej albo coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osad tak się nie zmyje jak radzi bobix przynajmniej u mnie. Ocet działa bardzo dobrze potem tylko wystarczy dobrze spłukać. Ot i kamień zniknął tak samo jak sprawdzanie obecności wapnia w kamieniach to samo - ocet, a potem tylko przepłukać ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osad tak się nie zmyje jak radzi bobix przynajmniej u mnie. Ocet działa bardzo dobrze potem tylko wystarczy dobrze spłukać. Ot i kamień zniknął tak samo jak sprawdzanie obecności wapnia w kamieniach to samo - ocet, a potem tylko przepłukać ;p.

Jak mocniej potrzesz to działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam jeszcze jeden problem, dostałem do akwarium wulkan, sam plastik, no i oczywiście nawierciłem w nim dziurki, zainstalowałem diody i zalałem silikonem akwariowym żeby nie było zwarcia. Chciałem z wewnętrznego filtra wody z napowietrzaniem puścić rurkę pod piaskiem i do wulkanu od spodu. No i silikon już sobie schnie na kablach w wulkanie ale spróbowałem podłączyć sam wężyk do filtra i...... woda wypychana jest przez rurkę do "zaciągania" powietrza.... mam regulowany filtr ale nic to nie daje... Może ktoś już czegoś podobnego próbował i wie jak można by to zrobić?? Robiłem też małe nacięcia na części rurki ale nic to nie daje, musiałbym całą rurkę pociąć a wtedy powietrze nie dość że słabo to szło by wszędzie tylko nie przez wulkan ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden doświadczony akwarysta, w tym wszyscy co wypowiadali się wcześniej, nie doradzą Ci wulkanu do akwarium. To nie kwestia dania Ci spokoju, tylko doświadczenia. Poczytaj trochę forum, to dowiesz się dlaczego wkładanie takich "ozdób" do akwarium, jest przynajmniej głupie i jeśli zależy Ci w jakimkolwiek stopniu na dobru ryb to powinieneś o nich zapomnieć.

 

Ale ok, czekamy na 10 innych takich samych wypowiedzi skoro jedna Cię nie przekonuje. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkan do akwarium?? Daj jeszcze kolorowe kamyczki i 2 sztuczne roślinki myślisz, że ryby będą miały jak w raju - MYLISZ SIĘ!

Takie ozdoby się do akwarium nie nadają nie dość, ze sztuczne to jeszcze mogą szkodzić rybom. Lepiej kup sobie więcej roślin, skałek zamiast wrzucać do wody plastiki (chodzi mi o zamki, jakieś czaszki, dzbanki, itp.) zamiast tego włóż skorupę kokosa i będzie dużo lepiej ;p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Nie wiem dlaczego ale myślę, że admin swoją sugestią sprawił, że NA PEWNO nikt mi nie podpowie jak to zrobić. No ale domyślam się, że na dłuższą metę nic dobrego by z tego nie było. W ogóle nie będę wkładał tego wulkanu do akwarium, zrobię z niego coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Nie wiem dlaczego ale myślę, że admin swoją sugestią sprawił, że NA PEWNO nikt mi nie podpowie jak to zrobić. No ale domyślam się, że na dłuższą metę nic dobrego by z tego nie było. W ogóle nie będę wkładał tego wulkanu do akwarium, zrobię z niego coś innego.

Mylisz się poczytaj inne posty akurat ja nie bardzo patrzę na wypowiedzi innych tzn. jeśli mają odmienne zdanie a ja wiem, ze w 100% mam dobre zdanie to nawet nie staram się ich rozumieć. Poczytaj proszę inne posty i wyślij mi link do takiego postu gdzie JA radziłam plastik (czy np. kolorowe kamyczki, zameczki, sztuczne rośliny, itp.) do akwarium! Zapewniam Cię, że takiego postu z mojej strony nie znajdziesz! Miejsce plastiku jest w ... a nie w akwarium!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...