Skocz do zawartości

[200l] Wężogłowy (Channa gachua)


soltyss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po namyśle postanowiłem pokazać wam moje akwa. Szału nie ma, jest troche porysowane (ale w cenie 200 zl za 200 litrowe akwarium z szafka i sprzętem i do tego jeszcze gratis wyposażone 30l, to i tak dobrze a lepiej żeby ryby te były w porysowanej 200 niż 112 :D). Od razu przepraszam za jakość zdjęć i za ta straszną fototapetę jakoś cały czas zapominam podjechać po brystol.

 

Wymiary: standardowa 200 prosta

Filtracja: jeden aqua-szut turbo n 550, pod nim filtr firmy EHEIM dokładnych parametrów nie znam

Grzałka: 200w

Oświetlenie: 2 świetlówki philipsa TL-D 30w

Nawóz: dzisiaj dałem 10 tabletek Tetraplant Crypto (dodac jakis jeszcze w płynie??)

Parametry: niezbadane :D

 

Rośliny:

Hyrgophila difformis-synema (nieznam polskiej nazwy dzisiaj kupilem)

Nurzaniec

Żabienica

Moczarka

Java moss

Christmas moss

Gałezatka

i kilka nieznanych (jak ktoś zobaczy którąś z niewymienionych proszę o podanie nazwy)

 

Zwierzyna:

Kakadu 1+2

Ramirez 1+1

Bojownik 1+3

Zbrojnik niebieski 1+1

Kirys pstry 5 (dokupię jeszcze)

i kilka krewetek różnego rodzaju

i dno plądrowane jest przez długonosa ciernistego

 

Dodam prawdopodobnie trochę neonków (może dodać jeszcze jakąś rybę?)

 

Czas na zdjęcia (przepraszam za jakość)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Co zmienić? co dodać? co zabrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fototapeta jak pisałem zostanie wymieniona tylko po robocie albo zapominam albo nie chce mi się jechać po brystol, mchu myślę że wystarczy tylko musi się rozrosnąć przyczepiłem trochę do kokosa i do tej groty z kamieni (zastanawiam się czy ją usunąć, jak myślicie?) gałęzatkę i pistie dokupię. Dzisiaj dodałem 13 neonków żeby więcej się działo ale będzie trzeba chyba dodać jeszcze z 10,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób trawniczek po jaskrawe podłoże daje po oczach :). Nie chciał byś może zwiększyć ilość par p. Ramireza??

Nie mógłby.Ma tam bojki+kakadu+ramirezy.Według mnie starczy już takich terytorialnych rybek.
Według mnie jest pusto może z tymi neonami lepiej wygląda. Zasadź więcej roślin :P. Nie chcę się czepiać obsady, ale jest przeciętna ja ograniczyłabym się do ... . Ale to moje zdanie ważne, by się właścicielowi podobało :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trawnik próbowałem zrobić już wcześniej w 112l i coś nie bardzo wyszedł zostało kilka kępek jakiejś trawki (nie znam nazwy) może się rozrośnie chociaż wątpię, jaką roślinkę szybko rozrastającą się proponujecie na trawnik? Ramirezów więcej dodawać nie będę, dodam najwyżej kirysków i neonków chyba że te które dałem zaczną znikać, zauważyłem że kakadu i ramirezy trochę je ganiają ale nie mogą ich jak na razie złapać.

 

Wody na razie nie dolewam bo akwarium stoi na środku pokoju bo będę robił tam remont za jakiś czas i po remoncie trzeba będzie i tak odlać żeby to wszystko przesunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zdjecia całosci po dodaniu neonków (dalej jakos pusto :/)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tu trawnik a raczej to co z niego zostało

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

We wcześniejszym akwa dawałem nawóz w płynie Sera Florena do tego wczoraj wsadziłem 10 tabletek tetraplants crypto.

Oświetlenie 2x 30w philipsa akwarystyczne, ale tutaj to wszystko jest dopiero od tygodnia niektóre roślinki nawet krócej bo kupiłem je nie dawno, wcześniej w 112 oświetlenie było dosyć słabe bo zepsuła mi sie pokrywa i na wierzch akwa położyłem pokrywę z 54l, zanim zepsuła mi się pokrywa tez nie rósł jakoś bardzo.

 

Dulle: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wtedy musiał bym pozbyć się tych wszystkich ryb bo już nie miałem tylko w mniejszym akwa, nie chodzi mi tu o wielkość ryb tylko bardziej o moją aranżacje :D myślę ze jak dodam jakieś jeszcze rośliny i wszystko się rozrośnie to powinno być lepiej.

 

Z jakich rybek miałbym zrezygnować i jakie dodać w zamian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co mam w sumie mi pasują myślałem żebym mógł zmienić bojowniki na jakieś jeszcze pielęgnicowate, chociaż wydaje mi się ze to by było za dużo na tym samym poziomie wody, ale ja się nie znam za dobrze wiec mogę się mylić.

Sory ale na slepego obsady szukać nie będę dowiedz się jakie masz parametry wody, bo niestety na tym świecie jest tak ze dobiera się ryby do wody,a nie wodę do ryb. ;/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...